Спортивний квітень: за місяць область прийняла 7 чемпіонатів України та всеукраїнських стартів

competition (1)Останні два роки в області триває робота над тим, аби Черкащина стала майданчиком для проведення всеукраїнських змагань. Лише цього місяця в області відбулися 6 чемпіонатів України та одні всеукраїнські змагання.

Чемпіонат України та відкритий чемпіонат області з хортингу, чемпіонат України з морського багатоборства та всеукраїнські змагання з акватлону, чемпіонат України з окремих вправ пауерліфтингу, фінал чемпіонату України з футзалу серед жіночих команд, ХІІІ чемпіонат України з фунакоши шотокан карате у Черкасах, а також чемпіонат України з боксу – саме цими змаганнями багатий квітень на Черкащині. Боксували ж на загальноукраїнському рівні в області уперше за останні десятиліття, відзначає суддя національної категорії з боксу Сергій Медведєв.

4– Прийом чемпіонату України з боксу саме в Черкасах – знакова подія для області, – говорить Сергій Медведєв. – У ньому взяли учать 198 спортсменів чи не з усієї України та 78 суддів. Не зважаючи на хороші результати, дві золоті та дві бронзові нагороди у черкаських спортсменів, було чимало організаційних складнощів. Але спільними зусиллями ми достойно провели цей чемпіонат.

Черкащина спроможна приймати змагання всеукраїнського рівня, переконаний начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський. Адже тут є всі необхідні для цього потужності. Крім того, проведення загальноукраїнських стартів «вдома» дасть можливість представляти значно більші команди для участі у змаганнях, а черкащанам – прийти та підтримати своїх спортсменів.

5 (1)– Спорт – чи не єдина галузь, яка об’єднує людей, – говорить Максим Зеленський. – Завдяки проведенню спортивних змагань всеукраїнського рівня стає очевидною проблема: бюджет не встигає за спортсменами. Під час всеукраїнських знагань черкащани виборюють право представляти Україну на міжнародних стартах. В обласному бюджеті є кошти на проведення змагань та відрядження на всеукраїнські змагання також. Проте коштів державного бюджету не завжди вистачає на повне забезпечення усіх членів збірної для участі у міжнародних стартах. Тому ми вирішили започаткувати практику підтримки меценатами наших збірників. Для бізнесу це, так би мовити, інвестиція у здоров’я. Адже перемоги черкащан на міжнародному рівні відгукуються бажанням півсотні дітей відвідувати спортивну школу.

Він додав, що, зважаючи на те, що 2016 – олімпійський рік, в обласному бюджеті для олімпійців та паралімпійців передбачено близько 215 тис. грн. на індивідуальне екіпірування.

Автор статті