Спорт

За І півріччя 2020 року відповідно до „Програми розвитку фізичної культури та спорту в області на 2016-2020 роки“ у лютому підведенні підсумки діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської області. Згідно рейтингу визначено найкращу дитячо-юнацьку спортивну школу з олімпійських видів спорту, серед яких:
І місце посіла комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 2 ЧМР;
ІІ місце – обласна дитячо-юнацька спортивна школа «Олімпія» фізкультурно-спортивного товариства «Україна»;
ІІІ місце – дитячо-юнацька спортивна школа № 1 м. Умань.
Серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які культивують неолімпійські види
спорту місця розподілились наступним чином:
І місце – комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Вулкан» ЧМР;
ІІ місце – комплексна дитячо-юнацька спортивна школа ЧМР;
ІІІ місце – Смілянська дитячо-юнацька спортивна школа «Олімп» Смілянської
міської ради.
За І півріччя 2020 року в області збережена мережа закладів фізичної культури і спорту та успішно здійснюється діяльність 37-ми дитячо-юнацьких спортивних шкіл та обласної дитячо-юнацької спортивної школи Черкаської обласної ради для осіб з інвалідністю, в яких функціонує 171 відділення
за видами спорту, з них 130 відділень з олімпійських видів та 34 відділення з неолімпійських видів спорту та 7 відділень за видами спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку. Загальна кількість вихованців – 11 552, з них віком
до 18 років – 11 026 осіб.
На виконання „Програми розвитку фізичної культури та спорту в області на 2016-2020 роки“ Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації забезпечено та проведено 37 регіональних змагань, в тому числі 20 з олімпійських видів спорту та 17 – з неолімпійських видів спорту.
Зокрема, проведено 16 навчально-тренувальних зборів з олімпійських видів спорту з підготовки до всеукраїнських змагань та 9 – з неолімпійських видів спорту та забезпечено участь збірних команд області у 37 всеукраїнських змаганнях з олімпійських видів спорту та у 11 всеукраїнських змаганнях
з неолімпійських видів спорту.
У зв’язку з впровадженням жорстких карантинних заходів в Україні та з метою реалізації протиепідемічних норм щодо запобігання та поширенню на території області коронавірусу COVID-19 заплановані всеукраїнські заходи з березня по червень 2020 року не відбувалися та не забезпечувалася участь спортсменів.
З метою забезпечення належних умов розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту, що культивуються в області є залучення до співпраці федерацій з видів спорту. Таким чином з управлінням укладено 78 договорів про співпрацю з відокремленими підрозділами громадських 3 організацій з видів спорту, з них підписано 28 договорів – з олімпійських видів спорту та 40 – з неолімпійських видів спорту.
З початку 2020 року було укладено договір про співпрацю між управлінням та федерацією більярдного спорту в Черкаській області. Наразі проведено перший чемпіонат Черкаської області з більярдного спорту в м. Черкаси.
Про успішність та результативність дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень свідчить підвищення спортивної майстерності вихованців спортивних шкіл. З початку цього року свою спортивну майстерність покращили та здобули звання такі вихованці:
Звання «Майстер спорту України» присвоєно 14-ти спортсменів області:
– Колєсніков Нікіта – таекван-до І.Т.Ф.;
– Головченко Дмитро–змішані єдиноборства ММА;
– Немирський Євгеній– змішані єдиноборства ММА;
– Велетнюк Володимир – судномодельний спорт;
– Шейх-Абдін Назар – судномодельний спорт;
– Підкуйко Андрій – велосипедний спорт;
– Гончаренко Марина – бодібілдинг;
– Жуковський Євгеній – бодібілдинг;
– Гнідашева Валерія – фехтування;
– Яроменко Андрій – автомобільний спорт;
– Гулак Руслан – важка атлетика;
– Настасієнко Максим – морське багатоборство;
– Чумаченко Дмитро – морське багатоборство;
– Шкарупа Юлія – таекван-до І.Т.Ф.
Звання «Майстер спорту України міжнародного класу» присвоєно спортсменам з кікбоксингу WAKO – Піднебесному Валерію та з середньовічного бою – Нечипоренку Володимиру.
Звання «Заслужений майстер спорту України» з легкої атлетики з вадами зору присвоєно Данилюку Роману та його тренеру Кирдоді Івану Івановичу – звання «Заслужений тренер України» та Ковалю Максиму – легка атлетика (ВФФР).
За звітній період наказами управління було присвоєно 40 кваліфікаційних категорій тренерам-викладачам:
• Вища кваліфікаційна категорія тренера– 2 особи;
• Перша кваліфікаційна категорія тренера–15 осіб;
• Друга кваліфікаційна категорія тренера – 23 осіб.
В області 136 спортсменів є членами національної збірної команди України з олімпійських та неолімпійських видів спорту, 107 спортсменів входять до кандидатського складу національних збірних команд України та 82 спортсмени до резервного складу національних збірних команд України.
З метою заохочення до збільшення спортивних показників та результатів спортсменів були запроваджені виплати стимулюючого характеру перспективним та провідним спортсменам області.
В січні 2020 року на засіданні комісії з розгляду клопотань, поданих на здобуття обласної стипендії перспективним та провідним спортсменам області було визначено кандидатури спортсменів конкурсним відбором до включення 4 їх до списку кандидатів на здобуття стипендії провідним та перспективним спортсменам області на 2020 рік.
Список перпективних спортсменів області з олімпійських видів спорту, неолімпійських видів спорту та осіб з інвалідністю:
1. Назаренко Михайло –веслування на байдарках і каное;
2. Нечипоренко Денис – легка атлетика;
3. Ковальчук Анастасія – бокс;
4. Шаріпова Дар’я – стрільба кульова;
5. Шарова Валерія – веслування на байдарках і каное;
6. Рибарук Костянтин – велосипедний спорт;
7. Кирилін Олексій – легка атлетика;
8. Болобан Андрій – дзюдо;
9. Шишко Дмитро – гімнастика спортивна;
10. Прокуда Олена – фехтування;
11. Криворучко Юлія – кінний спорт;
12. Колесніков Нікіта – таекван-до І.Т.Ф.;
13. Ребедайло Матвій – годзю-рю;
14. Чуйко Артем – годзю-рю;
15. Хворостян Анастасія – спортивне орієнтування;
16. Стрілець Ярослав – грепплінг;
17. Некоз Ярослав – кікбоксінг WAKO;
18. Жук Максим – академічне веслування;
19. Доненко Іван – футбол;
20. Єпіфанов Владислав – пара каноє.
Серед провідних спортсменів, які є переможцями та призерами Паралімпійських, Дефлімпійських та Всесвітніх ігор, призерів чемпіонатів світу та Європи серед спортсменів усіх вікових груп, фінальних змагань Кубків світу та Європи з олімпійських видів спорту, неолімпійських видів спорту та осіб з
інвалідністю:
1. Залевська Діана – фехтування;
2. Чепурний Назар – гімнастика спортивна;
3. Петрович Вадим – спортивне орієнтування;
4. Гиря Анна – грепплінг;
5. Коваль Максим – легка атлетика.
З 2018 року з метою мотивації успішного виступу спортсменів та з метою розвитку олімпійських видів спорту і недопущенню втрат кваліфікованих кадрів відповідно до розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 09.10.2017 № 593 „Про штатну спортивну команду резервного спорту Черкаської області“ та наказу управління від 26.06.2018 № 96 „Про 5 штатну спортивну команду резервного спорту“ створена штатна спортивна команда резервного спорту Черкаської області.
В січні 2020 року на засіданні комісії по відбору кандидатів до штатної портивної команди резервного спорту Черкаської області від 21.01.2020 року сформований кількісний склад штатної спортивної команди резервного спорту області з олімпійських видів спорту та погоджений Міністерством молоді та
спорту України від 23.01.2020 № 739/16.5 в кількості 10 спортсменів-інструкторів, зокрема:
1. Колісніченко Дмитро – Кандидат у майстри спорту України з боксу;
2. Краснюк Дмитро – Майстер спорту України з веслування академічного;
3. Бережна Дар’я – Майстер спорту України з триатлону;
4. Сазонов Андрій – Майстер спорту України з веслування академічного;
5. Царан Ростислав – Майстер спорту України з велосипедного спорту;
6. Єрещенко Андрій – Кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики;
7. Деркач Анастасія – Кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики;
8. Єфремов Артур – Майстер спорту України з дзюдо;
9. Гнідашева Валерія – Кандидат у майстри спорту України з фехтування;
10. Нечитайло Єлизавета – Майстер спорту України з кінного спорту.
З метою утримання позитивної тенденції в галузі «Фізична культура і спорт» продовжуються дії,спрямовані на покращення, оновлення та реконструкцію існуючих спортивних об’єктів, а також будівництво нових.
Відповідно до розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 571 розпочато будівництво
мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту:
1. „Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту за адресою: вулиця ГероївДніпра в м. Черкаси“;
2. „Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту (баскетбол, волейбол, гандбол, міні-футбол) розміром 42*22 м в с. Шендерівка, Корсунь-Шевченківського району, Черкаської області“;
3. „Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту (баскетбол, волейбол, теніс, гандбол) площею 42*22 в
Державному навчальному закладі „Лисянський професійний аграрний ліцей“ за адресою: вул. Гетьманський шлях, 50, смт. Лисянка, Черкаська обл.“;
4. „Будівництво мультифункціонального майданчикадля занять ігровими видами спорту (баскетбол, волейбол, гандбол, міні-футбол) розміром 42х22 на території Соколівського опорного закладу по вул. Шкільна, 10, с. Соколівка, Жашківського району, Черкаської області“;
5. „Будівництво мультифункціонального майданчикадля занять ігровими видами спорту (баскетбол, волейбол, гандбол, футзал) розміром 42х22м 6 Єрківської ЗОШ: вул. Чорновола, смт. Єрки, Катеринопільський район, Черкаська область“;
6. „Будівництво мультифункціонального майданчика (для чотирьох видів спорту: баскетбол, волейбол, футбол, гандбол) за адресою: вул. Героїв Майдану, 18-а, м.Кам’янка, Черкаська обл.“.
У травні 2020 року завершено виконання комплексу будівельних робіт на об’єкту „Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту (баскетбол, волейбол, міні-футбол, гандбол) розміром 42*22м в с. Шендерівка, Корсунь-Шевченківського району, Черкаської області відповідно до проектно-кошторисної документації. Декларація про готовність об’єкта до експлуатації ЧК 141201280777 від 07.05.2020 року.
За результатами засідання регіональної комісії з оцінки та конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку затвердено перелік проєктів області спортивної інфраструктури:
1) „Будівництво стадіону обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву по вул. Пастерівська, 102 в м. Черкаси“;
2) „Реконструкція стадіону дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Черкаська, 5 в місті Золотоноша Черкаської області“;
3) „Будівництво стадіону (футбольного поля із поліуретановим покриттям розміром 60х40 м, легкоатлетичними доріжками, трибунами та освітленням) у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 29 Черкаської міської ради Черкаської області за адресою: вул. Карбишева, 5 м. Черкаси“;
4) „Капітальний ремонт спортивного комплексу комунального закладу „Кам’янський ліцей № 1 Кам’янської міської ради“;

Листом Міністерства культури, молоді та спорту України від 12.03.20020 № 4046/21 погоджено проєкт „Будівництво стадіону обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву по вул. Пастерівська, 102 в м. Черкаси“, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
Розпочато будівництво стадіону комунального закладу „Обласна дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву“ Черкаської обласної ради, який використовується вихованцями обласної школи олімпійського резерву та дитячо-юнацьких спортивних шкіл, учасниками чемпіонатів світу, чемпіонатів Європи, чемпіонатів України, спортсменами школи вищої спортивної майстерності та Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області. Споруда приймає міські і обласні змагання з чотириборства та Спартакіади серед працівників міжгалузевих профспілок.
Означеним проєктом передбачається облаштування павільйону для спортивного інвентарю 18,0 х 6,0 м, трибун для глядачів, спортивних майданчиків: сектору для стрибків у висоту, сектору для метань спису, сектору для штовхання ядра, футбольного поля, бігової доріжки по колу, встановлення паркану по зовнішньому периметру стадіону.
Результати виступів спортсменів КЗ „Школа вищої спортивної майстерності“ Черкаської обласної ради
В даний час у школі функціонують 13 відділень з видів спорту:
• Академічне веслування
• Баскетбол
• Бокс
• Веслування на байдарках і каное
• Дзюдо
• Кінний спорт
• Кульова стрільба
• Легка атлетика
• Спортивна гімнастика
• Триатлон
• Фехтування
• Хокей на траві
• Спортивна гімнастика
Тренерсько-викладацький склад складає всього 27 тренерів-викладачів, з них 7 заслужених тренерів України та 5 – заслужених працівників фізичної культури і спорту України.
Загальна кількість спортсменів постійного складу на 2020 рік – 128 спортсменів та 39 спортсменів змінного складу.
Найкращі досягнення спортсменів школи у поточному році:
Академічне веслування
Тищенко Іван – 1 місце (Чемпіонат України серед молоді до 23 років)
Краснюк Дмитро, Сазонов Андрій – 2 місце 2х, 3 місце 4х (Чемпіонат України
серед молоді до 23 р.
Баскетбол
Команда зайняла 6 місце у Чемпіонаті України серед команд суперліги
Велоспорт
Рибарук Костянтин, Новаковський Віталій, Царан Ростислав, Підкуйко Андрій – 3 місце у груповій гонці,
Веслування на байдарках і каное
Шарова Валерія – 1, 1 місце (Обласні змагання «На призи олімпійського
чемпіона Хіміча А.І.)
Дзюдо
Прудіус Іван – 7 місце (Чемпіонат України серед юніорів до 21 року)
Торопцева Владислава – 7 місце

Кульова стрільба
Куліш Сергій – 1 місце та встановлено рекорд України в ГП-6 (Зимовий ЧУ зі стрільби з пневматичної зброї 8

Легка атлетика
Командний Чемпіонат України у приміщенні
Марусенко Світлана – 3 місце у штовханні ядра
Ніколенко Вікторія – 3 місце на 400м, 2 місце на 800 метрів, естафета 1 місце
Нечипоренко Денис – 6 місце на 400м, естафета 1 місце
Чемпіонат України з легкоатлетичних метань
Марусенко Світлана – 2 місце у метанні диска
Коврик Анна – 2 місце у метанні молота серед юніорів
Петренко Яна – 2 місце у метанні молота серед молоді
Чемпіонат України у приміщенні
Марусенко Світлана – 3 місце у штовханні ядра
Ніколенко Вікторія – 6 місце на 800м, 3 місце в естафеті 4х400м
Нечипоренко Денис – 5 місце на 400м, 5 місце в естафеті 4х400м
Вакуленко Олена – 4 місце на 1500м, 3 місце в естафеті 4х400м
Люшенко Олег – 5 місце в естафеті 4х400м

Триатлон
Чемпіонат України з триатлону на спринтерській дистанції (юніори)
Бережна Дар’я – 3 місце
Мережко Катерина – 4 місце
Корнієнко Ксенія – 7 місце
Пащина Вероніка – 9 місце
Рижий Денис – 10 місце
Чемпіонат України в естафетах-мікст (юніори) та з акватлону (юніори)
Мережко Катерина – естафета 2 місце, акватлон 6 місце
Бережна Дар’я – естафета 2 місце, акватлон 4 місце
Рижий Денис – естафета 2 місце, акватлон 4 місце
Фехтування
Чемпіонат України серед юніорів 2000 р.н. і мол.
Гнідашева Валерія – 2 місце в особистій п-ті

Хокей на траві
Команда зайняла 5 місце у Чемпіонаті України серед команд вищої ліги

КЗ „Обласна спеціалізована спортивна школа олімпійського резерву“ Черкаської обласної ради
У 2020 році у школі працює: 40 тренерів-викладачів, з них 18 штатних (легка атлетика – 28 тренерів з них 12 штатних; з футболу – 5 тренерів, з них 4 штатних; з баскетболу – 7 тренерів, з них 2 штатні). Із загального числа тренерів: 6 тренерів-викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, 15 –
першу кваліфікаційну категорію, 7 – другу кваліфікаційну категорію. Також у закладі працюють 3 Заслужені тренери України, 1 – Заслужений вчитель України, 1 – Заслужений працівник фізичної культури та спорту України, 1 тренер – Кандидата наук, 10 – Майстри спорту України та СРСР, 2 – Майстри спорту України міжнародного класу. Вищу спеціальну освіту мають – 39 осіб. 9
У школі укомплектовано 51 навчальну групу, в яких заняттями охоплено 489 спортсменів.
За І півріччя 2020 року у відділенні легкої атлетики проведено 3 змагання, зокрема:
•Відкритий командний чемпіонат Черкаської області (юнаки U-17, юніори, дорослі, ветерани) – 18.01.2020, кількість учасників – 188 осіб;
•Відкритий чемпіонат ОСДЮСШОР з триборства ( 2007; 2008; 2009, 2010) – 21.01.2020, кількість учасників – 123 особи;
•Відкритий чемпіонат ОСДЮСШОР з двоборства (2005-2006; 2007-2008) – 21.02.02020, кількість учасників – 189 осіб.
Разомз з тим на базі КЗ «ОСДЮСШОР» систематично проводяться спортивно-масові заходи з інших видів спорту:
-23.01.2020 – чемпіонат м.Черкаси з триатлону (акватлону) 148 учасників;
-02.02.2020 – Чемпіонат Черкаської області з веслування на ергометрах «Мастерс», 10 учасників;
-03-16.02.2020 – навчально- тренувальний збір збірної команди України з пожежно-прикладного спорту по підготовці до чемпіонату Світу, 10 чоловік;
-16.02.2020 – відкритий чемпіонат Черкаської області з панкратіону, 248 учасників;
-20.02.2020 – відкритий чемпіонат Черкаської області з морського багатоборства (триборства) та акватлону, 207 учасників;
-22.02.2020 – чемпіонат області з комбат-самозахист ІСО(юнаки, юніори, дорослі), 200 учасників;
-23.02.2020 – відкритий Кубок Черкаської області з таеквон-до І.Т.Ф. серед дітей, юнаків та юніорів ім..Б.Хмельницького, 246 учасників;
-28-29.02.2020 – відкритий чемпіонат Черкаської області з годзю-рю карате-до, 181 учасників.
Вихованці ОСДЮСШОР досягли значних успіхів та були переведені до «Школи вищої спортивної майстерності» Черкаської обласної ради:
Ніколаєнко Вікторія, Вакуленко Олена та Нечипоренко Денис, а в індивідуальних виступах спортсмени школи здобули наступні нагороди:
Прізвище, ім’я спортсмена
Назва змагань

Вид програми,
результат

Місце

Безшийко Тетяна
ХХІV Всеукраїнські змагання з л/а у приміщенні– «Різдвяні старти» 10-11.01.2020р. м. Київ
400 м
55,75
3
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед дорослих
20-22.02.2020 р. м. Суми
4х400 м
3.57,41
3
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед молоді
20-22.02.2020 р. м. Суми
400 м
55,12
1
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед дорослих
20-22.02.2020 р. м. Суми
400 м
55,12
3
Нечипоренко
Денис
ХХІV Всеукраїнські змагання з л/а у приміщенні– «Різдвяні старти» 10-11.01.2020р. м. Київ
400 м
48,91
3
Поліщук Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юнаків 2003 довжина 1 10
Олексій р. н. і молодші 27-29.01.2020р. м. Суми 5,433 м
Міжнародна матчева зустріч збірних Білорусь-Сербія-
Туреччина- Україна серед юнаків з легкої атлетики
7.03.2020 р. м.Стамбул, Туреччина.
довжина
7,08
1
Гноєва
Ольга
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юнаків 2003
р. н. і молодші 27-29.01.2020р. м. Суми
довжина
7,13 м
3
Ніколенко
Вікторія
Командний чемпіонат України з л/а у приміщенні
31.01.-1.02. 2020 р. м. Суми
800 м
2.10,65
2
Командний чемпіонат України з л/а у приміщенні
31.01.-1.02. 2020 р. м. Суми
400 м
55,90
3
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед дорослих
20-22.02.2020 р. м. Суми
4х400 м
3.57,41
3
Марусенко Світлана

Командний чемпіонат України з л/а у приміщенні
31.01.-1.02. 2020 р. м. Суми
ядро
14,96
3
Зимовий Чемпіонат України з легкоатлетичних метань серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків
13-16.02.2020 р. м. Мукачево
диск
43,93
2
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед дорослих 20-22.02.2020 р. м. Суми
ядро
15,17
3
Бабіцька
Маргарита
Командний чемпіонат України з л/а у приміщенні 31.01.-1.02. 2020 р. м. Суми
потрійний
12,77
2
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юніорів
3-4.02.2020 р. м. Суми
потрійний
12,84
1
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юніорів
3-4.02.2020 р. м. Суми
довжина
5,91
2
Міжнародна матчева зустріч Білорусь-Азербайджан -Латвія-Литва- Естонія-Ізраїль-Іспанія-Італія- Казахстан-Польща-Туретчина- Україна серед юніорів з легкої атлетики 25-26.02.2020 р. м. Мінськ, Білорусь.
потрійний
12,56
5
Деркач
Анастасія
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юніорів
3-4.02.2020 р. м. Суми
ядро
13,96
1
Міжнародна матчева зустріч Білорусь-Азербайджан -Латвія-Литва- Естонія-Ізраїль-Іспанія-Італія- Казахстан-Польща-Туретчина- Україна серед юніорів з легкої атлетики 25-26.02.2020 р. м. Мінськ, Білорусь.
ядро
12,95
6
Назаров Владислав
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юніорів
3-4.02.2020 р. м. Суми
довжина
9,93
2
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед юніорів
3-4.02.2020 р. м. Суми
потрійний
14,78
3
Кубок України з л/а у приміщенні
27.02.2020 р. м. Київ
довжина
6,87
3
Сотнікова
Тетяна
Зимовий Чемпіонат України з легкоатлетичних метань
серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків
13-16.02.2020 р. м. Мукачево
спис
41,88
3
Вакуленко
Олена
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед дорослих
20-22.02.2020 р. м. Суми
4х400 м
3.57,41
3
Артеменко
Катерина
Чемпіонат України з л/а у приміщенні серед дорослих
20-22.02.2020 р. м. Суми
4х400 м
3.57,41
3
Чорнобай Яна Кубок України з л/а у приміщенні
27.02.2020 р. м. Київ
довжина
5,72
3
Шульга Юрій Чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮСШОР з л/а
двоборства у приміщенні (2005-2006 р.н. та мол.)
60+60м
з/б
3 11
29.02.-2.03.2020 р. м. Київ
У відділенні футболу був проведений традиційний міжнародний турнір «Різдвяний кубок СДЮСШОР-2020», у якому взяли участь 10 команд (150 учасників).
Комунальтна установа „Черкаський обласний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх“
Комунальна установа Черкаської обласної ради «Черкаський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» забезпечує підготовку та проведення заходів з фізичної культури і спорту серед учасників бойових дій та осіб з інвалідністю.
З початку 2020 року було проведено низку спортивних заходів серед учасників бойових дій:
20 лютого відбулися обласні змагання з волейболу серед учасників бойових дій в м. Умань, кількість учасників – 12;

22 лютого відбулися обласні змагання з футзалу серед учасників бойових дій в м. Сміла, участь взяли 19 учасників.
І місце зайняла команда „Умань ФК АТО“, ІІ місце – „Тальне“, ІІІ місце – «Умань-ІІ»;
25 квітня відбувся онлайн-турнір з шахів серед учасників бойових дій, 7 учасників, серед яких І місце посів Вадим Гацанюк, ІІ місце – Роман Кучеренко, ІІІ місце – Артем Лукашук;

16 травня відбувся онлайн-турнір з шашок серед учасників бойових дій. Участь
прийняли 10 учасників, серед них І місце – Юрій Кунець, ІІ – інтернет користувач bondar44, ІІІ місце – Сергій Пархоменко;
27 червня відбувся турнір з настільного тенісу серед учасників бойових дій в м. Черкаси, 7 учасників. І місце – Олександр Сус, ІІ – Сергій Шестак, ІІІ місце – Максим Шкурний.
Комунальним закладом „Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів“ Черкаської обласної ради були проведені наступні спортивно-масові заходи для осіб з інвалідністю, зокрема:
19 червня відбувся чемпіонат Черкаської області з футболу в м. Черкаси.
В змаганнях взяли участь 25 чоловік з 4-ох команд: ДЮСШ (з ураженням слуху), ДЮСШ ( з ураженням опорно-рухового апарату), ДЮСШІ та команда м. Сміли.
26-27 червня відбувся чемпіонат Черкаської області з стрільби кульової, загальна кількість учасників – 10.
За цей період була забезпечена участь спортсменів у 3-х всеукраїнських змаганнях:01-05 лютого – чемпіонат України з стрільби кульової (м. Одеса, кількість учасників – 4);22-23 лютого – чемпіонат України з легкої атлетики (м. Бахмут, кількість учасників – 4). Спортсмени вибороли три перших місця та одне третє у штовханні ядра та з 28 лютого по 06 березня – чемпіонат України з голболу (м. Полтава, кількість учасників – 3).