Співпраця України з НАТО – підтримка у подоланні безпекових викликів

головнаПро співпрацю України з НАТО сьогодні дискутували в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Тут відбувся форум «Україна-НАТО» – за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, у рамках Річної національної програми співробітництва.

Зауважимо, північноатлантичний Альянс уперше за всі роки співпраці України з НАТО відкрив свою дипломатичну місію в Києві. Представництво НАТО в Україні фактично об’єднало Офіс зв’язку НАТО та Центр  інформації і документації НАТО під своїм лідерством.

Так, до Черкащини завітали голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков, голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, колишній глава Постійної делегації ВРУ в Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць та ін. Їх привітав ректор університету Олександр Черевко. Спільно з науковцями, політиками, представниками влади, військовими вони обговорили підсумки саміту НАТО у Варшаві, інформаційні аспекти партнерства між Україною та НАТО, євроатлантичні прагнення України.

^D36D9656A4FDA0EB239039223E0DD44CD41F61CDE3B2F89EFF^pimgpsh_fullsize_distr– Нині надзвичайно важливою для нас є підтримка північноатлантичного Альянсу з огляду на ті події, які відбуваються протягом останніх трьох років, – зауважив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, вітаючи гостей заходу. – Геополітична ситуація підтвердила, що Україна повинна обирати стабільних, надійних та відповідальних партнерів, зокрема з метою військового захисту, свободи, незалежності та права нації розвиватись у власній державі.

Голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков розповів про ключові підсумки саміту у Варшаві, а також результати співпраці України з НАТО.

^AE9C3D754AC43F0E698ACAB7430D42FE62EDF8C37361B7A490^pimgpsh_fullsize_distr– Відбулося багато змін у середовищі безпеки й, озираючись навколо, помічаємо: майже в кожному напрямку є низка складних викликів, багато з яких становлять загрозу нашій довгостроковій безпеці та процвітанню, – зазначив Александер Вінніков. – Анексуючи Крим, Росія відкинула принципи, окреслені в базових документах ООН, також Гельсінський заключний акт, який стверджує, що всі держави є суверенними і мають вирішувати питання мирно. Нині НАТО входить у новий період, де ми маємо зосереджуватись як на питаннях колективної безпеки, так і сприяти безпеці й стабільності за межами кордонів. На Варшавському саміті прийнято важливі рішення щодо зміцнення оборони, вирішено також ініціювати стабільність за межі кордонів НАТО. Між тим під час саміту було визнано, що кіберпростір є новою територією для ведення «бойових дій». Вирішено приділяти особливу увагу зміцненню своєї тривкості, аби можна було забезпечувати реагування на виклики, включно і ті, що становить собою гібридна війна. Наголошу, всі ці заходи є оборонними та не націлені на жодну з країн, включаючи Росію. Союзники також повторили, що не може бути мови про повернення до роботи з Росією в звичного режимі, доки вона не почне виконувати Міжнародне право. В рамках ініціювання безпеки за межі наших кордонів, продовжуємо працювати над зміцненням потенціалу наших партнерів, таких як: Україна, Грузія, Молодова, аби вони могли опиратися тиску зовні та сприяти своїм реформам.

???????????????????????????????Александер Вінніков також наголосив, що на саміті Україна була єдиним партнером, яка мала окрему зустріч із членами Альянсу на рівні глав держав та урядів. За результатами саміту, маємо спільну заява Україна-НАТО – потужний політичний посил про тривалу підтримку українського суверенітету та цілісності держави. Важливим результатом саміту є комплексний пакет документів підтримки України. Він містить 40 спеціальних заходів, що сприятимуть безпеці країни. Серед основного – допомога цивільного контролю й демократичного нагляду, що є ключовими принципами НАТО. Їх намагається запровадити й Україна. Комплексний пакет допомоги Україні наблизить співпрацю держави з НАТО, переконаний пан Александер:

– Світ змінюється, як і НАТО. Утім незмінною залишається солідарність союзників та прагнення ініціювати безпеку за межі кордонів країн НАТО, зокрема й України.

Автор статті