Спеціалістів органів соцзахисту навчали нараховувати субсидії за новою програмою

subs-1Про зміни в Порядку надання субсидій, що внесені постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329, розповіли під час семінару, проведеного нещодавно  Департаментом соціального захисту населення Черкаської ОДА.

З 1 травня 2018 року в Україні почала діяти нова програма житлових субсидій. Це наступний крок до монетизації субсидій, яку планується розпочати вже з 2019 року.

Нові правила призначення житлових субсидій  не зачіпають малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних, повідомляють у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

— Водночас ми очікуємо, що кількість осіб, які звертатимуться за нарахуванням субсидій на наступний період, дещо зменшиться, — зазначає директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало. — Зокрема, власникам елітних будинків, нових автомобілів, тим, хто працює в тіньовому секторі економіки, отримати субсидію тепер буде набагато складніше.

При цьому далі діятиме можливість призначення субсидій через рішення комісій у тих випадках, коли домогосподарство на загальних підставах не підпадає під визначені для отримання субсидії критерії, але реально потребує державної допомоги.

Загальна кількість отримувачів житлових субсидій на основі нових критеріїв стане відома лише після завершення процесу призначення.

Довідково:

Отримувачами субсидій на кінець опалювального періоду були майже 283 тис. сімей області, а це  – половина домогосподарств області. Сума ж нарахованих з початку цього  року субсидій сягає близько 1,7 млрд грн.

 

 

 

Автор статті