Соціальну та фінансову освіту упроваджуватимуть у дошкільних навчальних закладах Черкащини

73760216На базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 15 березня відбулася регіональна інструктивно-методична нарада з питань впровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей у дошкільних навчальних закладах.

Захід проведено для керівників дошкільних навчальних закладів Черкас, Сміли, Канева, Золотоноші та Умані, які реалізовуватимуть програму соціальної та фінансової освіти дітей від 3-х до 6-ти років «Афлатот». Метою заходу стало формування базових знань, умінь і навичок організації освітньої роботи з дітьми в умовах дошкільних навчальних закладів на основі філософії міжнародного проекту «Афлатун» (складовою частиною упровадження якого є проект «Афлатот»).

Міжнародна програма «Афлатот» (Нідерданди) побудована на пріоритетах і методичних ідеях Всесвітнього руху із соціальної та фінансової освіти дітей, що пояснює дітям основи бюджетування власних коштів, вчить бути ощадливими та приймати виважені рішення, сприяє соціальній адаптації дітей та формує у них навички правильного використання та економії коштів.

08267677Відкрила нараду головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та виховної роботи управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Фесенко. Тетяна Іванівна визначила головні завдання реалізації проекту та сформулювала етапи його впровадження, висловила сподівання, що робота дошкільних навчальних закладів України у міжнародному проекті «Афлатун» сприятиме підвищенню якості вітчизняної дошкільної освіти, інтеграції українського дошкілля у світовий освітній простір та матиме продуктивний результат.

Ксенія Ванько та Алла Сіренко, завідувач і методист (відповідно) відділу дошкільної освіти ЧОІПОПП провели з учасниками семінару тематичні тренінгові вправи.

Робота в інтерактивній формі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій знайшла відгук в її учасників, які закцентували увагу на необхідності проведення подібних заходів і надалі з метою обміну досвідом, отримання нових знань.

 

За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті