Соціальні служби перевірили СІЗО

Днями під 072ae6b8897b163керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля відбулось засідання спостережної комісії обласної державної адміністрації. Її учасники обговорили результати моніторингового візиту робочої групи на чолі із директором Департаменту соціального захисту населення обласної адміністрації Русланом Чикалом до Черкаського слідчого ізолятора.

Виїзний захід відбувся згідно з планом роботи спостережної комісії, основним завданням якої є сприяння органам та установам виконання покарань у виправленні та ресоціалізації засуджених й створення належних умов для їх утримання. А тому перевірка мала на меті вивчення стану матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення ув’язнених та засуджених, умов їх праці, навчання та стану організації соціально-виховної роботи.

На час перевірки в ізоляторі перебувала 381 особа серед ув’язнених та засуджених, з них 29 жінок та 3 неповнолітніх. У ході перевірки члени комісії ознайомилися з умовами утримання ув’язнених та матеріально-побутовим станом приміщень, в яких вони перебувають. Перевіряючі оглянули навчальну частину, їдальню, медичну частину, зокрема рентгенографічний кабінет та кімнату психоемоційного розвантаження. Члени робочої групи відмітили низку позитивних факторів, серед яких: наявність добре обладнаної кімнати психолого-емоційного розвантаження, постійна психологічна підтримка ув’язнених тощо. Слід зауважити, що в умовах економічної кризи заклад виділив кошти на ремонт приміщень задля поліпшення умов утримання в’язнів.

– Варто відзначити ефективну співпрацю керівництва слідчого ізолятору та обласної пенітенціарної служби з державними установами та соціальними службами, – зазначив Руслан Чикало. З ув’язненими працюють психологи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальні працівники благодійних об’єднань «Від серця до серця» та «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

Крім того, члени спостережної комісії обговорили питання подальшої організації та проведення заходів, затверджених Планом роботи спостережної комісії на нинішній рік.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА

 

Автор статті