Сьогодні оприлюднюють списки рекомендованих до зарахування

adfg.r695x4301 серпня абітурієнти вже мають можливість дізнатися, чи змогли вони отримати місце державного замовлення.

З 28 липня по 1 серпня – до  оприлюднення результатів – електронна система аналізувала дані вступників за алгоритмом автоматичного розподілу. Цьогорічне нововведення – принцип «місце йде за абітурієнтом» – дозволяє на 25% збільшити кількість бюджетних місць для університетів.

– Введення цієї системи – критично важливе, оскільки це дає можливість відійти від практики ручного розподілу, коли Міністерство саме розподіляє місця державного замовлення, – зазначила заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун. – Тепер ми робитимемо прив’язку до сильних абітурієнтів та даватимемо місця тим університетам, куди йдуть навчатися вступники з найвищими балами.

До 18 години 5 серпня абітурієнти, які отримали статус «рекомендовиний до зарахування на навчання за бюджетні кошти» – тобто місце держзамовлення – повинні привезти оригінали документів (відповідно до переліку, встановленого ВНЗ) в приймальну комісію.

6 серпня будуть оприлюднені списки зарахованих на бюджетні місця. Абітурієнти, які не отримали місце держзамовлення, до 10 серпня можуть написати заяву на вступ на контракт.

Довідково:

З питаннями щодо вступної кампанії 2016 року можна звертатися за телефонами гарячої лінії: (044)-481-32-15, 068-951-25-13.

Консультативні телефонні лінії працюють протягом вступної кампанії в робочі дні з 9:00 до 18:00. Також конкретні питання щодо вступу можна надсилати на електронну скриньку МОН vstup_2016@mon.gov.ua.

Автор статті