Сьогодні – Десятий день єврейського нового року

460e9018f2f4de462bd68e3de85ee53e54e498130429117

Судний день (Йом Кіпур) – день спокутування гріхів і Вищого суду. Це єдиний день у році, коли Тора наказує людині не займатися нічим, окрім аналізу своїх вчинків і помислів.

В давнину, коли в Єрусалимі ще стояв Храм, у Судний день первосвященик робив процедуру самоочищення, входив у храм, готував жертву для заклання й приносив її в спокутування гріхів всього народу Ізраїлевого. Сьогодні суть обрядових дій перейшла з Храму в синагогу, а місце жертвопринесення зайняли молитви.

Напередодні Йом Кіпур прийнято їсти «розділяючу трапезу», після якої – суворий піст. Синагоги наповнюються народом: приходять навіть ті, хто не буває там протягом року, закриті всі установи та підприємства, не працює транспорт, радіо, телебачення.

Судний день, відповідно до єврейської традиції, завершується тим, що кожен єврей отримує позитивну або негативну оцінку своїх діянь, а на її основі – вирок милостивий або осудний. Це день, коли з’ясовується, прийнято або відхилено прохання про прощення Вищим судом на небесах.

Черкаська обласна державна адміністрація вітає представників єврейської громади на Черкащині з цим найсвятішим Днем нового року. Бажає всім міцного здоров’я, Божого прощення, миру та щасливого життя.

Зі Святом!

Автор статті