«Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна» Черкащина готується до відзначення Дня Соборності України

sobornist

Єдність українських земель, важливість проголошення Акта злуки Народної Республіки і Західноукраїнської народної Республіки – це події, що стали визначальними у вітчизняній історії. Вони дали початок новому формуванню Української державності.

22 січня українці згадують дві фактично рівнозначні за важливістю події української історії, які відбулися цього дня: у 1918 році проголошення незалежності Української Народної республіки та рівно через рік – 1919 року об’єднання українських історичних земель у результаті проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР.

Акт злуки – це не випадкова подія, а наслідок і вершина об’єднавчого руху, що тривав на територіях  українських земель з середини ХІХ століття. У складних умовах геополітичного розподілу світу, після тривалого перебування у складі різних імперій, українці змогли створити єдину національну державу.

Саме події 1918 та 1919 років є фундаментальними  в історії новітнього українського державотворення. Саме це є доказом  спростування міфів, створених та нав’язаних брехливою російською пропагандою про те, що «Україну створив Ленін», а «об’єднав у нинішні кордони Сталін».

24 серпня 1991 року – це ще одна визначна дата в українській історії, коли відбулось відновлення української державності, знищеною унаслідок агресії радянської Росії проти УНР у 1917-1921 роках.

Нині, як і тоді, процес становлення української державності відбувається  в умовах російської військової агресії. Сьогодні українські воїни в районі проведення АТО, як і їхні предки майже 100 років тому, відстоюють соборність України. При чому простежуються принципово схожі дії зі сторони Російської Федерації – «гібридна» війна, невизнання агресором присутність своїх військ на території країни, створення та активна підтримка маріонеткових республік та проросійських рухів на території України.

22 січня – це свято, в умовах якого варто нагадати, що Крим – це Україна і Донбас – це Україна, й наша держава не зупиниться, поки не поверне захоплені країною-агресором території.

Національна єдність – це не тільки базова світоглядна цінність, а й обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії. Щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності і саме через це боротьба за власну державу зазнала поразки. Втрата Україною незалежності призвела до мільйонних втрат і голодоморів, зокрема геноциду 1932-1933 років, репресій, депортацій, знищення духовності, тривалої та цілеспрямованої русифікації.

Відтак, українці мають усвідомити помилки минулого і не допустити розколу у суспільстві  про який так мріє кремлівський режим.

Тож будьмо єдиним, щоб довести всьому світові, що «Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна».

Автор статті