Смілянські підприємства-банкрути мають найбільшу в області заборгованість з заробітної плати серед держпідприємств

1111На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Коваль, відкриваючи засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Так, борг державного підприємства «Приладобудівний завод «Райдуга» становить більше 2,5 мільйонів гривень, радіоприладний завод «Орізон» заборгував своїм працівникам 68,2 тисячі гривень. Борги з зарплати має також державна наукова установа «Смілянське спеціалізоване конструкторське бюро».

– Приміщення радіоприладного заводу «Орізон» вже не вперше виставляємо на аукціон, – зауважує арбітражний керуючий цього підприємства Микола Зінько, – проблема в тому, що площі досить великі, але практично непридатні для здійснення діяльності, адже вщент зруйновані комунікації. Крім того, є проблеми з документами на будівлі.

У свою чергу, Віталій Володимирович запропонував арбітражним керуючим скористатися слушною нагодою та винести конкретизовані пропозиції щодо оренди чи продажу майна підприємств на інвестиційний форум, який проходитиме на Черкащині.

 

Довідково:

За оперативними даними загальна сума заборгованості із заробітної плати в області на 9 вересня 2016 року становила 23,1 млн грн. Порівняно зі статистичними даними на 1 січня 2016 року заборгованість зменшилась на 1 млн грн (4,3%).

На 10 економічно активних підприємствах області заборгованість з виплати заробітної плати становить 3,2 млн грн (13,7% від загального боргу). Порівняно з даними на початок 2016 року заборгованість зменшено на 7 млн грн, або на 69%.

У 14 районах області на 30 підприємствах-банкрутах борг становить 16,4 млн грн, або 70,9% загальної суми боргу. Порівняно з даними на початок 2016 року заборгованість збільшилась на 680,5 тис. грн.

На 3 економічно неактивних підприємствах борг становить 3,6 млн грн, або 15,4% загального боргу.

 

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

 

Автор статті