Смілянські лісівники доглядають за мисливською фауною

1eb8814786d10e11095bb35cde7541cdУ Смілянському лісгоспі триває сезон зимової підгодівлі диких тварин. З часу випадіння першого снігу лісівники провели викладку необхідних кормів. Відповідна робота проведена не тільки в мисливських угіддях, а також в об’єктах природно-заповідного фонду, де полювання заборонено, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Збереження фауни  – це одне із головних завдань працівників лісового господарства. Для цього державною лісовою охороною заготовлено різноманітні корми: сіно лісове, гіллячковий корм, зернофураж, інформують у Смілянському лісгоспі.

Дикі парнокопитні особливо потребують підгодівлі в несприятливих погодних умовах зимово-весняного періоду. Для цього єгері застосовують мінеральну підгодівлю (солонці з кухонної солі). Підгодівля сіллю добре впливає на організм тварин, зміцнює і підсилює захисні властивості проти захворювань.

Козуль підгодовують сіном та гіллячковими віниками, заготовленими влітку з молодих пагонів ясена, верби, осики, горобини, яблуні, груші лісової. Тварини вимогливі до кормів і вибирають місцеперебування, де різноманітна і багата рослинність, тому взимку вони охоче ласують кормами, які для них заготовили працівники лісгоспу.

Для підгодівлі парнокопитних викладають сіно, кукурудзу, коренеплоди, зернові. Викладення проводиться в місцях концентрації тварин, там, де є загроза виснаження запасів природних кормів.

2958f637e4a4b109e62c8b300298cd15Головний мисливствознавець Костянтин  Костенко зазначає, що, здійснюючи заходи щодо підгодівлі звірів, знижується збиток, що завдають дикі тварини штучним насадженням і сільськогосподарським культурам. Однак підживлення не повинно замінювати природну кормову базу та перешкоджати природним інстинктам, тому пропорції їжі коригують відповідно до ситуації. Єгері контролюють кількість кормів у годівницях та при потребі поповнюють їхні запаси, а для точнішого моніторингу диких тварин встановлюють фотопастки, які допомагають відслідковувати чисельність та видове різноманіття тварин в популяціях, спостерігати за їхньою поведінкою.

Автор статті