Смілянщина покаже решті районів, як треба надавати адмінпослуги

20150710_143832         Сучасний центр із надання адміністративних послуг відкриють у Смілі. Усе там буде, як належно. А головне – смілянам більше не треба буде ходити по довідки в різні служби. Про це домовився голова Черкаської 20150710_145342ОДА з місцевою владою.

Натепер у Смілі працюють два ЦНАПи – міський і районний. Останньому очільник області влаштував раптову ревізію. Районний ЦНАП розташований у тамтешній РДА. Це – невелика кімната на чотири столи. Юрій Ткаченко звернувся до вільного адміністратора й попросив проконсультувати його, як отримати права власності на землю та оформити паспорт. І тут почалися неочікувані труднощі.

– На сьогодні ми надаємо 41 адміністративну послугу, – розповідає керівниця ЦНАПу Людмила Стружко. – Однак не всі служби охоче йдуть на співпрацю з нами. Тобто не надають потрібну інформацію, не передають функції реєстрації, оформлення дозволів. Елементарно відмовлять у доступі до своїх баз даних. Бо це ж їхня багаторічна «годівниця».

Тому сміляни й надалі вимушено контактують із чиновниками. А це, наголошує голова Черкаської ОДА, якраз сприятливі умови для корупції.

– Головна мета існування ЦНАПів у тому, щоб обмежити спілкування громадян зі службовцями, – пояснює Юрій Ткаченко. – Вони мають прийти до адміністратора, лишити свій запит і забрати вже готовий документ. А не проходити самостійно всі кола бюрократичного пекла. Так ми ніколи не здолаємо корупцію. На жаль, така неповноцінна робота ЦНАПів повсюди. Але треба показувати зміни системи на конкретних прикладах.

І на Смілянщині готові це зробити. Керівництво міста й району на міні-нараді в інспектованому ЦНАПі погодилося на пропозицію обласного керманича. Тепер у жовтні у Смілі мають відкрити об’єднаний центр. Він відповідатиме всім вимогам, обіцяють місцеві владці. За найближчий тиждень вони проаналізують, де система надання адмінпослуг дає збій і запропонують свої рішення. А потому ще й поїдуть на консультації до Одеси – до розробників тамтешнього ЦНАПу.

20150710_150444

20150710_150703

Автор статті