Виявили ознаки грипу – одразу звертайтесь до лікаря

117602.-77jpeg

При виявленні ознак захворювання на ГРВІ та грип слід відразу звертатися до лікарів. На цьому наголосив під час проведення сьогодні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан. За його словами, у цілому в області виявлено 7 летальних випадків від цієї хвороби, однак причиною цього є пізнє звернення громадян до медичних установ.

За словами начальника Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області Віри Чиж, показники захворюваності на грип і ГРВІ, зокрема й дітей до 17 років, дещо нижчі аналогічних показників у цілому по Україні. Однак за останній тиждень зареєстрований один летальний випадок в м. Черкаси від вірусу грипу А (H1N1– пандемічний, свинячий).

У ході засідання Віра Чиж зазначила, що з початку епідемічного сезону госпіталізовано 4537 осіб, що становить 6,7 % від загальної кількості хворих. Серед них 3381 дитина.

???????????????????????????????

– Упродовж усіх тижнів спостереження рівень захворюваності не перевищує розрахований епідемічний поріг на жодній території області, – сказала Віра Григорівна, – за винятком Христинівського району. Вищі середньообласного показники в м. Умань, Уманському районі, м. Черкаси, Сміла, Смілянському, Христинівському, Городищенському, Чорнобаївському, Золотоніському районах.

Варто зауважити, що для проведення імунізації дітей та дорослого населення проти грипу з обласного бюджету виділено 142 773 грн, з бюджетів міськвиконкомів і райдержадміністрацій виділено 188 125 грн.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан повідомив присутнім також про наявність ліжок для хворих в області, а ще наголосив на тому, що як тільки людина відчула перші ознаки захворювання, зокрема підвищення температури, сильний головний біль, слабкість і ломоту в тілі, варто одразу звернутися до лікаря. Це сприятиме уникненню ускладнень.

В.о. генерального директора ЧОКП «Фармація» Валентина Ніколенко  натомість сказала, що на аптечних базах, в аптеках та в аптечних пунктах підприємства наявні в достатній кількості лікарські засоби.

– В асортименті лікарських засобів за їх кількістю препарати вітчизняного виробництва займають близько 70 %, – поінформувала Валентина Максимівна. – Підприємством укладені угоди з ведучими дистриб’юторами України на додаткову поставку зазначених груп препаратів у разі поширення епідемії грипу. Наголошу, що в аптечних закладах є препарати, як вітчизняні, так і імпортного виробництва, однак вітчизняні – більш доступні  для населення за ціновою політикою.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський  зазначив, що органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, відділами освіти вжито заходів щодо профілактики захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції серед населення.

Натомість заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль дав доручення достеменно вивчити ситуацію щодо відвідування дітьми дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема визначити, наскільки знизився рівень їх відвідування. Завідувачів дошкільних навчальних закладів, директорів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів зобов’язати тримати на постійному контролі питання додержання протиепідемічного режиму, здійснення щоденного нагляду за станом здоров’я дітей із залученням медичних працівників, класних керівників, вихователів та батьків, недопущення перебування в закладах освіти дітей і працівників і з симптомами ГРВІ та грипу, негайної госпіталізації хворих. Віталій Коваль також запропонував місцевим радам забезпечити виділення коштів закладам охорони здоров’я області для додаткової закупівлі противірусних та антибактеріальних лікарських засобів.

При цьому він звернув увагу присутніх на те, що громадяни мають бути об’єктивно поінформованими щодо ситуації із захворюванням на грип в області, при цьому могли себе та своїх дітей убезпечити, користуючись основними правилами  профілактики та лікування грипу.