Школи та дитсадки Черкащини готові до початку нового навчального року

1164 заклади загальної освіти повністю готові зустрічати учнів 1 вересня. На Черкащині вчасно завершили підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону. Про це своєчасно потурбувалися органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, яким підпорядковані заклади.

Здійснили поточні ремонти навчальних кабінетів, лабораторій, приміщень усіх закладів освіти області. Окремі види робіт з капітальних ремонтів провели у 124 закладах загальної середньої та дошкільної освіти.

Капітально відремонтували:
– внутрішні системи опалення у 14 закладах освіти;
– дахи і покрівлі – 23-х освітніх установ
– у 106-ти – замінено віконні блоки на металопластикові, утеплено фасади восьми будівель освітньої галузі.

До опалювального періоду проведено ремонтно-профілактичні роботи 668 автономних котелень, що обслуговують освітні об’єкти.

Важливо, що у чотирьох закладах освіти йде реалізація проєкту Президента України „Велике будівництво“.

Тривають ремонтно-будівельні роботи на трьох об’єктах освітньої галузі, які проводять за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування із місцевих бюджетів.

У одному із закладів освіти роботи ведуться за рахунок субвенції місцевим бюджетам на реалізацію програми „Спроможна школа для кращих результатів“.

Крім того, здійснюються заходи щодо організації харчування учнів шкіл та вихованців дошкільних освітніх закладів у “карантинних умовах”. Їх проводять відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019), затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50.

Працівники харчоблоків забезпечені засобами індивідуального захисту та засобами дезінфекції. У 54-х школах триває робота щодо оснащення їдалень (харчоблоків) оновленим технологічним, холодильним та іншим обладнанням.

Заклади стовідсотково забезпечені протиепідемічними засобами.

– Хочу запевнити батьків, що до нового навчального року школи і садочки області – готові. Найголовніше в умовах карантину – це безпека. В закладах закуплені дезінфікуючі засоби, все необхідне відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря, розроблені регламенти роботи. Педагоги отримали всі необхідні рекомендації щодо роботи в умовах карантину. Нехай навчальний рік – буде для всіх успішним! – інформує голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.