«Наша мета – дати хороший старт підприємцям-початківцям», – Юрій Ткаченко про новий проект

20160729_111606Майбутній Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив моделюють на Черкащині. Тут уже сформована ініціативна група. Своє бачення майбутнього центру вона презентувала в Черкаській ОДА.

Черкащина обрана серед семи областей, що беруть участь в українсько-польській програмі. За нею, тут створюватимуть Центр розвитку підприємництва. Польська сторона подбає про експертну підтримку.

– Зараз на рівні керівництва країни є чітка позиція щодо спрощення ведення тут підприємницької діяльності, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Водночас важливо розвивати нові напрями бізнесування, давати хороший старт початківцям. Саме з цією метою ми створюємо Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив. Ядро команди, що вже сформувалося, надихає. Це – молоді, активні й мотивовані люди. Нині в нас триває етап планування, консультуємося з фахівцями, з тими, хто вже має досвід втілення подібних ініціатив.

20160729_113857Найзручнішою локацією для розміщення центру розробники називають колишні приміщення тютюнової фабрики. І сподіваються на підтримку міської влади Черкас.

– Потрібним для роботи центру ми вважаємо облаштування хостелу, щоби можна було розміщувати приїжджих, – розповідає керівник ГО «Промолодь» Іван Подолян. – А також дизайн-студії, веб-студії, поліграфії та майстерень. Це все, аби молодий підприємець зміг тут же застосувати отримані знання і виготовить свій продукт. Ми зацікавлені в тому, щоб цей проект став самоокупним і максимально автономним. Звісно, для старту – ремонту приміщень і закупівлі обладнання – залучатимемо різні види фінансування. Зокрема, вже подали цей проект на співфінансування з Громадського бюджету Черкас. Бачимо також грантові можливості.

Як наголошують розробники, цей проект покликаний також налагодити плідну комунікацію між досвідченими підприємцями та початківцями.