Швейцарці допомогли черкаським бійцям


20150711_125327
20150711_122421

Обласному госпіталю для інвалідів війни передали зі Швейцарії гуманітарку на понад сотню тисяч доларів. У ній – як меблі й обладнання, так і ліки й медичний одяг.
Цей гуманітарний вантаж зібрав швейцарський благодійний фонд «24h-Help». Його президент Ірина фон Бург – українка. До Швейцарії переїхала ще 20 років тому. У зоні АТО жінка вперше побувала цієї весни. Переповідає: потрапила там під обстріл. Відтоді ще дужче хоче допомагати українцям у боротьбі з агресором.
– Ми у Швейцарії спершу не дуже розуміли, що насправді відбувається в Україні, – розповідає пані Ірина. – Там добре спрацювала російська пропаганда. Однак коли в усьому розібралися, то з однодумцями розпочали волонтерську справу. Ми возимо на Схід харчі й одяг для наших військових. А нинішній вантаж для госпіталю збирали кілька місяців по Швейцарії. Ми активно співпрацюємо із ГО «Самооборона Майдану в Черкаській області». Так дізнаємося про потреби на фронті.
Швейцарці передали обласному госпіталю дванадцять спеціальних ліжок, два десятки матраців від пролежнів. А ще – одяг для хворих і персоналу, ліки та крапельниці.
– Ця допомога нам потрібна, – зауважує головний лікар Черкаського обласного госпіталю для інвалідів війни Сергій Задорожний. – Зараз і ліки, і обладнання вартують великих коштів. Та навіть меблі. А в нас 5 відділень, а також Центр реабілітації учасників АТО.
Голова Черкаської ОДА подякував Ірині фон Бург за небайдужість і співпрацю. А від громади вручив їй почесну відзнаку «Холодний Яр».
– Справжні українці лишаються ними, де б не були, – каже Юрій Ткаченко. – Ми знаємо не один приклад, як черкащани повертаються з-за кордону та йдуть у військо. А Ірина посильно допомагає зі Швейцарії, об’єднуючи там патріотів. Україна зараз не лише бореться за свою цілісність, вона захищає всю Європу від агресора.
Президент «24h-Help» такій подяці рада. Обіцяє й надалі підтримувати бійців. Мовляв, лише разом можна перемогти.
20150711_12203520150711_125950

Автор статті