Шполяни відзначили річницю визволення рідного міста

DShgtuik1

Традиційно 27 січня шполяни відзначають знаменну дату – День визволення Шполи від фашистських загарбників. 72 роки минуло з того часу, коли Радянська Армія здобула перемогу над окупантами і завоювала для міста довгоочікуваний мир та свободу. Урочистості з нагоди цієї події відбулись в парку Слави біля братської могили. Про це повідомляють в Шполянській райдержадміністрації.

Голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко, звертаючись до присутніх, зауважив, що бої за визволення Шполянщини точилися два місяці. Під час очищення району від німецьких окупантів загинуло 1698 осіб.

DShhghy7

– У цілому зі Шполянського району на фронт пішло 10 тисяч земляків, – сказав районний очільники. – Із них 6 361особа не повернулися живими. Понад 5000 мирних жителів відправлено до Німеччини та Австрії – і це переважно жінки. Тож, я хочу схилити голову перед подвигом наших батьків і дідів, які здолали жорстокого ворога, відродили з руїн Шполянщину та рідну Батьківщину – це, як показують останні події, стало для нас яскравим взірцем мужності та любові до рідної землі.

Зі словами привітань до присутніх звернувся міський голова Сергій Кравченко. Вшанувавши пам’ять загиблих воїнів-визволителів хвилиною мовчання, учасники мітингу поклали квіти та вінки до Обеліска Слави і братської могили.

Автор статті