Шполянська ОТГ збільшилася на два села

1450692367_1442228528_9eb4ae3667c2ca1На черговій сесії Шполянської міської ради прийняли остаточне рішення про приєднання територіальних громад сіл Капустине та Лебедин до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади. Також у цих селах призначили перших старост.

Натепер, окрім Шполи, до складу тутешньої ОТГ входять Кримки, Скотареве, Капестине та Лебедин. Для жителів новоприєднаних сіл рішення стало виваженим і непростим кроком. Втім пересвідчившись, що ні в Кримках ні в Скотаревому не закрили школи, ФАПи та сільради, а державні кошти на розвиток інфраструктури сіл розподілено чесно між селами згідно кількості населення в них, ухвалили рішення увійти до складу ОТГ.

Адже не можливо не помітити позитивні зміни у селах громади. У Кримках нині здійснюється капітальний ремонт приміщення для шкільного спортзалу, якого досі ніколи не було. У Скотаревому виготовлено проектно-кошторисну документацію з капітального зовнішнього ремонту школи. Біля навчальних закладів з’явилися дитячі та спортивні майданчики. У ФАПах сіл теж є позитивні зміни – закуповується нове обладнання для обстеження, ліки. У Кримках для лікаря придбане службове житло.

Сільради змінили свої назви на «старостати» – там працюють старости та діловоди, які надають населенню весь спектр послуг можливих на селі, а раз на тиждень приїздить адміністратор з ЦНАПу громади, який надає більш широкий спектр послуг людям, яким не зручно їздити до міста. Та й загальний благоустрій сіл суттєво покращився: робиться вуличне освітлення, нові тротуари, ремонт доріг та інше. В селах на постійній основі за порядком слідкують працівники комунальних підприємств. За десять місяців села громади отримали втричі більше коштів на розвиток (не рахуючи зарплати працівників та комунальні послуги), ніж їх тогорічні бюджети сіл.

– Знаю, який ще великий «фронт робіт» в усіх сферах нам передує, адже в попередні роки здебільшого все занепадало, – зауважує міський Міський голова громади Сергій Кравченко. – Я сповна відчуваю відповідальність перед всіма жителями громади, і тими, хто вже в ній устаткувався, і тими, хто тільки доєднався. Тож запевняю, що і надалі працюватимемо не зменшуючи темпу, справедливо враховуючи інтереси всіх членів нашої громади!

За інформацією Шполянської ОТГ

Автор статті