Шполянщина претендує на звання району з найкращими дорогами

20150924_090818

Шполяни довели: гуртом і дороги легше ремонтувати. Натепер у районі вже полагодили 62 кілометри шляхів. По селах ще навіть не рахували. І це – не лише за бюджетні кошти.

Дорогу від Сигнаївки до Бурти не ремонтували з десятиліття, розповідають місцеві жителі. За неї відповідає райавтодор. Зараз усі 10 кілометрів – без ям і вибоїн.

– Тут страхіття було, а не дорога, – переповідає голова Шполянської РДА Володимир Потапенко. – Але знайшлися господарники, які вирішили відремонтувати її. Громади теж у нас долучаються до ремонтів доріг. Приміром, у Буртах люди назбирали 28 тис. грн. Самі принесли до сільської ради – їх ніхто не силував. Але про витрачання коштів перед ними прозвітували. Надточаївка взяла приклад. Усі чудово розуміють, що нашими дорогами не їздять кияни. Їздять наші пайовики, цими шляхами возять їхніх дітей до школи тощо. А в держави на ремонт усіх доріг просто немає ресурсу.

20150924_090836

Натепер на всю Шполянщину лишилося всього кілька проблемних доріг. У цьому під час робочої поїздки до району пересвідчився голова Черкаської ОДА. Та й ці тут планують полагодити вже до кінця жовтня.

– Видно, що в районі є господар, – зауважує Юрій Ткаченко. – Володимир Потапенко вміє консолідувати зусилля бізнесу, громади та влади. Відремонтовані дороги – це показник їхньої спільної роботи. Шляхам у Шполі може позаздрити навіть обласний центр. Тут навіть усі зупинки приведені до ладу. Тому на Шполянщині у свій час дуже конструктивно поставилися до питання об’єднання громад, бо тут самоврядування вже на високому рівні.

 

Автор статті