Шполян обстежуватимуть якісніше

20150924_103525

Новий цифровий флюорограф встановили в районній поліклініці. Коштує він майже півтора мільйона гривень. Вартісну обновку в медичний заклад придбав «Лебединський насіннєвий завод», що працює на Шполянщині.

Досі шполян обстежували на флюорографі-старожилі. Його в поліклініку придбали ще 30 років тому. Тому новому обладнанню лікарі не натішаться.

– Це сучасний флюорограф, який дасть можливість робити якісні знімки для діагностики захворювань легень, – говорить головний лікар центральної районної лікарні Василь Уманець. – Зображення можна копіювати на цифрові носії, наприклад, диски чи флешки. Порівняно зі старим флюорографом, опромінення пацієнта знижено вп’ятеро.

20150924_102957

Нове обладнання, кажуть лікарі, дозволить виявляти туберкульоз і онкозахворювання на ранніх стадіях. А це значно додає шансів на одужання.

– Я дуже вдячний «Лебединському насіннєвому заводу» за соціальну відповідальність, – наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ми маємо максимально наближати медицину до людей. Зокрема, діагностику. Чому в Європі статистика одужань від тяжких хвороб значно краща за нашу? Бо там їх виявляють на ранніх стадіях. Тому наступного року ми будемо подавати на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку проекти із придбання пересувних діагностичних центрів, які дадуть змогу обстежувати, передовсім, сільських жителів. Саме вони, як правило, вчасно не приїжджають до поліклінік і лікарень.

Щороку на флюорографі обстежують зо 24 тисячі шполян.

20150924_103505

 

 

 

Автор статті