Серед переможців Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел-2016» – черкащани

thumb-newsDocument-564x376-694bУчасники з Корсунщини, Звенигородщини та Христинівщини стали переможцями та призерами Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел-2016». Загалом на конкурс надійшло 162 роботи, повідомляють в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

Згідно Порядку проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу передбачено 7 категорій, за якими визначаються переможці конкурсу. Разом з тим було вирішено у 2016 році об’єднати деякі категорії та оцінювати роботи і визначати переможців за наступними чотирма категоріями:

  1. Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства;
  2. Колективи земле- і водокористувачів;
  3. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів;
  4. Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники).

Визначили одне перше, одне друге та два третіх місця у межах кожної категорії робіт. Крім цього вирішили забезпечити нагородження заохочувальними відзнаками 10 робіт із загального переліку, які не отримали призових місць.

Отож, у номінації «Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники)» ІІІ місце здобула корсунчанка Антоніна Старенька з роботою «Джерела ландшафтного парку Корсунь – Шевченківського».

У категорії «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів» ІІІ місце отримав Екологічний гурток «Юний дослідник» Великосевастянівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Христинівської районної ради Черкаської області.

Заохочувальний призом відзначили Неморозьку загальноосвітню  школу І – ІІ ст. Звенигородської районної ради.

Відзначимо, переможці конкурсу отримують дипломи та цінні подарунки від організаторів. Для 1, 2 та 3 категорії переможці отримують: за І місце – фотоапарат, за ІІ місце – мікрохвильова піч, за ІІІ місце – електрочайник. Для 4 категрії: за І місце – планшет, ІІ місце – жорсткий диск 1TB, ІІІ місце – музичний центр.

Автори кращих робіт, що не зайняли призові місця – отримують заохочувальні призи – USB флеш-носій 64 Гб.

Відзначимо, у 2016 році щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» проводився Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.Загалом конкурс започатковано в 2001 році на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 51 з метою об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення стану джерел, водойм і річок України.

Автор статті