Ще понад 5 тисяч українських родин за програмою «теплих» кредитів залучили майже 120 млн грн

45459090_0З початку весни з кожним новим тижнем, як тільки Урядова програма безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла знову запрацювала на повну силу, її популярність швидко зростає. Лише за останній тиждень понад 5 тисяч українських родин скористалися «теплими» кредитами, залучивши 119,3 млн грн на утеплення житла. Для порівняння позаминулого тижня кількість нових учасників програми склала близько 4 тисяч сімей, а сума коштів – 89 млн грн.

– Результати повноцінної роботи програми у цьому році перевищують минулорічні показники. Для прикладу в найактивніші періоди минулого року обсяги коштів, які населення в тиждень залучало на енергоефективні заходи, сягали 60-90 млн грн. Цього року вже перевищено рубіж у 100 млн гривень. На наше переконання, на цьогорічну активність населення значно вплинули в рази зменшені рахунки за комунальні послуги після впровадження енергоефективних заходів в помешканнях і здешевлення “теплих” кредитів, яке виникло за рахунок конкуренції між більшою кількості банків-учасників програми та дії місцевих програм додаткового відшкодування витрат на утеплення, – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова Агентства пояснив, що як тільки три тижні тому до програми приєднався ПриватБанк з наміром встановити відсоткову ставку не більше 18%, це стимулювало інші банки також пом’якшувати умови надання «теплих» кредитів. Тож, наразі в Ощадбанку та Укргазбанку відсоткова ставка  складає менше 18%.

Яку мету переслідують учасники програми «теплих» кредитів? Так, за останній тиждень:

– 186 сімей залучили в державних банках 3,9 млн. грн., щоб замінити газові котли на твердопаливні;

– майже півмільйона гривень взяли 3 ОСББ, щоб впровадити енергоефективні заходи у своїх будинках;

– найпопулярнішим напрямом програми залишається утеплення та підвищення енергоефективності індивідуального житла, по якому більше 5500 родин залучили 114,9 млн гривень.

Нагадаємо, що з початку дії програми «теплих» кредитів нею скористалося понад 220 тисяч сімей, що залучили більше 2,9 млрд грн на енергоефективні заходи. Зокрема, за програмою:

– більше 19 тисяч сімей відмовилися від споживання газу та придбали «негазових» котлів на суму майже 300 млн гривень;

– 154 тисяч сімей вирішили утеплити свої приватні будинки, придбавши енергоефективні матеріали на суму майже 2,6 млрд гривень;

– 677 ОСББ та ЖБК залучили більше 82 млн грн на утеплення багатоповерхівок.

101Довідково:

Урядова програма з енергоефективності передбачає часткове відшкодування суми «теплого» кредиту:

– 20% – для фізосіб на придбання твердопаливних котлів, 35% – для субсидіантів.

– 35% – для фізосіб на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання, у тому числі для отримувачів субсидій;

– 40% – для ОСББ та ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання. Якщо у складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

Дізнатися, в яких містах, районах, регіонах діють так звані місцеві програми здешевлення “теплих” кредитів, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

Автор статті