Ще 14 сімей атовців зможуть поліпшити житлові умови

74608Саме стільки родин бійців, зокрема і загиблих військовослужбовців, які брали участь в АТО, цього року перебувають на обліку, як потребуючі покращення житлових умов. Серед них: восьмеро з Черкас, дві родини з Умані, дві із Золотоноші та стільки ж із Черкаського району.

Області, відповідно до Розпорядженням КМУ від жовтня цього року, передбачили 5,4 млн грн для виплати компенсації на придбання житла за новою процедурою. Цього достатньо для забезпечення вісьмох родин бійців. Кошти, за інформацією структурних підрозділів соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, нині знаходяться на рахунках бійців.

– Позитивно, що Черкащині виділили додатково ще 6,8 млн грн згідно з останнім грудневим розпорядженням Уряду, – зауважує перший заступник Черкаської ОДА Віталій Коваль. – Нині очікуємо на їх надходження, аби до кінця року освоїти. Це дасть змогу виплатити компенсацію на купівлю житла для решти родин, які на черзі.

Зазначимо також відповідно до Постанови КМУ 2015 року про затвердження Порядку використання державних коштів для забезпечення житлом осіб, які брали участь в АТО та/або під час її проведення втратили функціональні можливості нижніх кінцівок області виділено та перераховано 1,5 млн грн. Нині на черзі перебуває одна особа, інвалід I групи. Питанням придбання житла для його родини займається управління цивільного захисту обласної адміністрації.

Нагадаємо, цьогоріч 22 листопада на сайті ProZorro оголошено тендерну процедуру на суму 725 тис. грн для придбання однокімнатної квартири атовцю з Черкащини. Утім поки що аукціон, що був запланований на 9 грудня, не відбувся через нестачу тендерних пропозицій. Наразі пошуком займаються Департамент соціального захисту населення ОДА, обласний контактний центр, Центр допомоги учасникам АТО та «Спілка воїнів АТО «Черкащани».

ПОРЯДОК ТА УМОВИ надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей військовослужбовців.

Автор статті