Ще 12 об’єднаних громад отримають фінансування на створення ЦНАПів від U-LEAD

ЦНАП-1Сьогодні відбулося урочисте підписання меморандумів про співпрацю між представниками 12 об’єднаних територіальних громад та компанією SKL International щодо створення в цих громадах центрів надання адміністративних послуг. Зокрема, фіналістом з отримання допомоги для утворення ЦНАПу стала Мокрокалигірська ОТГ, а по отриманню допомоги на створення віддаленого робочого місця – Білозірська громада.

Як інформують в Мінрегіонбуді України, під час заходу Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода зазначив: «Децентралізація, як і будь-яка інша реформа, не має сенсу, якщо у житті мешканців громади не відбувається позитивних змін. Наближення якісних послуг до людей – це і є ті зміни, яких найбільше чекали і які вже відчули в багатьох громадах. Швидкі успіхи в цьому напрямку стали можливими в тому числі і завдяки державній підтримці та сприянню наших міжнародних партнерів».

За словами В´ячеслава Негоди, створені в об’єднаних громадах ЦНАПи повинні відрізнятися від тих, що вже працюють, скажімо, при райдержадміністраціях. Через те, що громади мають більш широкі власні повноваження там мають змогу якісно надавати не лише адміністративні, а й комунальні та інші послуги. Ці послуги можуть бути також доступнішими. Для цього в селах об’єднаних громад важливо створювати віддалені та мобільні робочі місця для фахівців ЦНАПів, залучати до надання послуг сільських старост.

Фіналістами для отримання допомоги по створенню ЦНАПів стали такі об’єднані громади:

  • Іршанська (Житомирська обл.)
  • Краснопільська (Сумська обл.)
  • Миколаївська (Сумська обл.)
  • Старосинявська (Хмельницька обл.)
  • Чемеровецька (Хмельницька обл.)
  • Глобинська (Полтавська обл.)
  • Калитянська (Київська обл.)
  • Северинівська (Вінницька обл.)
  • Веселівська (Запорізька обл)
  • Мокрокалигірська (Черкаська обл)

Фіналіст по отриманню допомоги на створення віддаленого робочого місця:

Білозірська ОТГ (Черкаська обл).

Фіналіст по отриманню допомоги на створення мобільного робочого місця:

Славута (Хмельницька обл).

У компанії SKL International зазначили, що в рамках меморандуму у цих 12 об’єднаних громадах до кінця року передбачається ремонт і обладнання Центрів адміністративних послуг, а також навчання відповідних фахівців та інформування населення про діяльність ЦНАПів.

Як відомо, компанія SKL International реалізує Початкову фазу проекту U-LEAD component 2 «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування» у частині розбудови Центрів адміністративних послуг. U-LEAD є спільною програмою Європейського Союзу та його держав-членів – Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

В планах проекту U-LEAD component 2 відкриття не менше 24 ЦНАПів в уже створених об’єднаних громадах до кінця 2017 року і до 600 центрів – до кінця 2020 року.

Загальний розмір фінансування складає 800 тисяч євро.

Автор статті