Рятувальники закликають аграріїв Черкащини дотримуватися правил безпеки під час збирання врожаю

5В області триває активний етап підготовки до проведення жнив. Аби недопустити пожеж, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу рятувальники проводять обстеження стану пожежної та техногенної безпеки сільгосппідприємств області, повідомляють в Управлінні ДСНС У Черкаській області.

Під час перевірок увагу акцентують на стані електрогосподарства, шляхів евакуації, систем опалення, наявності працездатного зовнішнього протипожежного водопостачання, протипожежної автоматики тощо. За результатами перевірок будуть підготовлені і направлені до місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, керівникам підприємств інформації щодо протипожежного стану сільгосппідприємств для вжиття відповідних заходів.

Сьогодні кожен керівник агропромислового комплексу усіх форм власності мусить знати вимоги пожежної безпеки, дотримуватись їх та пам’ятати, що до початку жнив вся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути відремонтовані, оснащені справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками.

Слід зауважити, що перед початком збирання врожаю, зерносклади і зерносушарки повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені протипожежні недоліки необхідно усувати до приймання зерна. Всі працівники залучені до збирання врожаю повинні пройти протипожежний інструктаж. Мотопомпи та пристосовану техніку слід обладнати пристроями для гасіння пожеж. В сільгосппідприємствах усіх форм власності з питань забезпечення пожежної безпеки при збиранні врожаю необхідно провести перевірку боєздатності добровільних протипожежних формувань, провести навчання та обов’язкове страхування їх членів.

2Рятувальники Черкащини нагадують, що у цей час заборонена:

  • робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
  • застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;
  • заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
  • заправляння машин у нічний час у польових умовах;
  • розводити багаття на полях та біля них;
  • спалювання стерні та пожнивних залишків.

Управління ДСНС України у Черкаській області звертається до працівників сільськогосподарської галузі та всіх громадян із проханням бути вкрай обережними з вогнем і пожежонебезпечними предметами, мандруючи на автомобілі чи пішки повз хлібні лани.

Автор статті