Рятувальники попереджають про небезпеку під час святкування Водохреща

29640-1u

Православні християни 19 січня відзначають одне з великих свят різдвяно-новорічного циклу – Водохреща. Для того, щоб хрещенське купання не стало причиною трагедії, необхідно чітко дотримуватися правил поведінки на воді та кризі, повідомляють в Управлінні ДСНС України в Черкаської області.

У Черкасах очистити себе від гріхів та зануритися в студену освячену воду можна буде на пляжі «Митницький» (перехрестя вул. С.Смірнова – вул. Г.Дніпра), пляжі «Рів`єра» та пляжі «Річковий порт».

Щорічно рятувальники Черкащини дбають про безпеку вірян під час святкування Водохреща. В Управлінні ДСНС України в Черкаської області нагадують, що неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати «хрещенські забави» без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з криги. При груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

У жодному разі не варто пірнати у воду, треба заходити в ополонку повільно й обережно. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим зануритися слід по черзі обережно підходити до ополонки.

Всім відвідувачам хрещенській купелі необхідно знати: в ополонці необхідно бути всього кілька секунд – зазвичай не більше трьох, потім потрібно перевдягнутися у теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.

Цього дня, під час проведення обрядів освячення води у відкритих водоймах міста та області, особовий склад Управління ДСНС у Черкаській області буде переведено на посилений варіант несення служби. Біля кожного місця проведення священного обряду буде облаштовано рятувальний пост. Тут чергуватимуть рятувальники, готові надати допомогу у скрутну хвилину.

Проте, в Управлінні ДСНС рекомендують усім, хто планує зануритися у холодну воду, дотримуватися правил при здійсненні святкових обрядів. Адже тривале перебування у крижаній воді призводить до переохолодження організму і як наслідок, у людини виникає судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості.

Автор статті