Рятувальники ліквідовують пожежу торфу у Черкаському районі

DCIM100MEDIADJI_0002.JPGЧерез загорання торфополів у районі селища Ірдинь розгорнуто постійно діючий зведений загін, до складу якого увійшли 4-ри підрозділи управління ДСНС з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь. Загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входять 16 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 38 осіб.

Керівництво гасіння здійснює штаб пожежогасіння Управління ДСНС у Черкаській області, створені 3 оперативні дільниці. На боротьбу з вогнем подано 11 пожежних стволів.

DCIM100MEDIADJI_0011.JPGДля відновлення роботи спеціальних насосів Державного підприємства «Черкаситорф» на місці працюють робочі групи «Обленерго». По завершенню робіт, для змочування торфополів з‘явиться можливість підняти в меліоративних каналах рівень води.

Працівники лісового господарства за допомогою тракторів проводиться обвалування та створення меліоративних полос навколо небезпечних ділянок. Для обмеження перебування в небезпечній зоні сторонніх осіб, представниками поліції навколо місця пожежі перекриті усі автомобільні та пішохідні шляхи.

Відзначимо, цієї неділі в районі селища Ірдинь, в адміністративних межах Білозірської сільської ради, загорілася суха трава. Через велику площу загорання та появу осередків горіння на торфополях, в Ірдині відбулось виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами робочої поїздки 18 вересня, рішенням комісії з ТЕБ та НС було оголошено надзвичайну ситуацію.

DCIM100MEDIADJI_0016.JPGПроведеною мобільно-оперативною групою Управління розвідкою, на місці події виявлені осередки згорілої сухої рослинності на площі близько 51 га. Також зафіксовані осередки загорання торф’яного ґрунту.

До таких загорань, відзначають в Управлінні ДСНС, з настанням часу осінніх польових робіт та сезону полювання часто призводить людський фактор. Зокрема, мисливці, рибалки і туристи, що відпочивають в екосистемах, а також власники приватних домогосподарств, сільгоспвиробники, які розкладають багаття, випалюють на відкритих територіях суху траву, а на полях стерню та пожнивні рештки.

DCIM100MEDIADJI_0021.JPGЗа інформацією Управління ДСНС у Черкаській області

Автор статті