Рятувальники Черкащини вживають заходів щодо недопущення виникнення лісових пожеж

???????????????????????????????З метою попередження пожеж у лісах та лісопаркових зонах області, рятувальники Черкащини посилюють профілактичні заходи населення області.

Днями, співробітники Служби порятунку, разом із фахівцями лісових господарств, волонтерами, представниками засобів масової інформації, вирушили у профілактичні рейди лісовими масивами області.

IMG_2Під час рейду фахівці ДСНС розповіли відпочивальникам, якого лиха природі можуть завдати залишене без нагляду багаття чи необережно кинутий недопалок.

Також фахівці ДСНС наголосили на можливих загрозах і для житлового сектору, оскільки розведене за посушливої погоди багаття може призвести не лише до лісових пожеж, а й спричинити займання поруч розташованих споруд.

«У зв’язку з тим, що протипожежна ситуація в області зазнала істотних ускладнень, звертаємося до мешканців та гостей області утриматися від відвідування лісових масивів. Найменша іскра з вихлопної труби автомобіля, незагашений недопалок, багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити загорання, і як наслідок, завдати масштабних втрат екосистемі, – наголосив заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області з реагування В`ячеслав Гончар. – Перебуваючи на природі, розкладаючи вогнище, суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не залишайте багаття без нагляду, – наголосив В`ячеслав Володимирович».

???????????????????????????????Під час спілкування з відпочивальниками неабияке здивування учасників рейду викликав  факт незнання елементарних правил безпечного розведення багаття та поводження із вогнем громадянами.  Тож рятувальники та лісівники провели кілька спеціальних майстер-класів під час яких навчали громадян правильно розводити багаття та гасити його після відпочинку.

Під час заходу співробітники ДСНС роздали відвідувачам лісів інформаційні листівки з правилами безпечного відпочинку на природі.

Такі заходи проходитимуть у  кожному районі області впродовж усього літнього пожежонебезпечного періоду.

Управління ДСНС у Черкаській області закликає усіх жителів області пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї та повідомляти  Службу порятунку «101» про неконтрольоване горіння у місцях відпочинку.

За інформацією Управління ДСНС України в Черкаській області

Автор статті