Ряд заходів екологічного напрямку реалізували в межах обласної програми

Безымянный3Реконструкція каналізаційних мереж та споруд, підтримка та відновлення гідрологічного режиму річок області, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ. Ці та інші заходи здійснювали протягом минулого року на Черкащині в межах обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки. Нагадаємо, її затвердили торік у червні.

– Ця Програма, – зауважує перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, – створена для того, аби забезпечити ефективну реалізацію на регіональному рівні державної політики у сфері охорони природного середовища. Її заходи передбачають виконання завдань Стратегії регіонального розвитку області. І, що важливо, за період минулого року нам чимало вдалося зробити.

За словами Віталія Володимировича, на програмні заходи використали минулоріч близько 33 млн грн, з яких понад 10 млн – з держбюджету. Водночас начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева інформує про реалізацію поставлених завдань. Так, 2016-го проводилась реконструкція каналізаційних мереж та споруд на них у містах Христинівка, Жашків, Звенигородка та смт Катеринопіль, реконструкція каналізаційних очисних споруд у Катеринополі, соціального об’єкту в Шполі.

– Виконувались роботи  щодо відновлення та підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану на окремих ділянках річок Босівка, Гнилий Тікич в адмінмежах Лисянської селищної ради, – зазначає Олена Миколаївна. – Проведено роботи з поліпшення екологічного, технічного стану та благоустрою водойми на Уманщині.

Окрім цього, в межах Програми задля екологічно безпечного збирання та зберігання відходів, у регіоні ліквідовано 1131 несанкціоноване сміттєзвалище, придбано контейнери для збору твердих побутових відходів для міст Черкаси, Ватутіне, Канів, Сміла, Кам’янка, Шпола, установ освіти в Жашківському та Золотоніському районах, сіл Канівського, Жашківського, Уманського, Чорнобаївського, Шполянського районів, закуплено техніку та обладнання для збору і вивезення твердих побутових відходів у м. Чигирин, розпочато роботи з реконструкції полігону твердих побутових відходів для м. Золотоноша.Безымянный

Також Олена Звягінцева сказала, що одним і з важливих напрямків роботи є розширення площ територій та об’єктів природно-заповідного фонду Черкащини. Каже: їх вдалося збільшили на 761 га за рахунок оголошення 3 нових та розширення 1 існуючого об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення та розширення 2 існуючих територій й об’єктів фонду загальнодержавного значення. Відтак, ми маємо 531 об’єкт природно-заповідного фонду загальною площею у майже 64 тис. га.Безымянный4

 

Автор статті