Розвиток «зелених» проектів – перспективний шлях до залучення інвестицій

bd594f979de27181e4c22ac1f398a9df37147132На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Х Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», інформує Держенергоефективності.

Зокрема, Сергій Савчук звернув увагу на удосконалення вітчизняного законодавства у відновлюваній енергетиці, що зняло низку бар’єрів для входження інвестицій у цей ринок.

– На законодавчому рівні ми запровадили дієві стимули для того, щоб інвестори мали можливість реалізовувати в Україні проекти «чистої» енергетики. Наприклад, підкоригували «зелений» тариф, усунули «місцеву складову», дали надбавку за використання українського обладнання, підвищили «зелений» тариф на генерацію енергії з біомаси та біогазу. Крім цього, у інвесторів тепер є можливість працювати за довгостроковими договорами на «чисту» електроенергію за «зеленим» тарифом, – пояснив Сергій Савчук.

У результаті, за останні 3 роки завдяки послідовним діям Уряду та удосконаленню законодавчої бази залучено близько 700 млн євро в українські «зелені» проекти. Майже 400 млн євро вкладено у введення 1 670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії. Близько 300 млнєвро спрямовано бізнесом на встановлення 278 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики.

Автор статті