Розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку високоефективної когенерації cхвалено Урядовим комітетом

0430 листопада на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку схвалено розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку в Україні високоефективної когенерації, повідомляють у Держенергоефективності.

– Ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у виробництві енергії – у пріоритеті держави. Щоб раціонально використовувати паливо, у всьому світі сьогодні впроваджують високоефективні когенераційні установки, – прокоментував Сергій Савчук.

Мета законопроекту – адаптувати українське законодавство до європейського в сфері розвитку високоефективної когенерації.

05Законопроектом передбачається:

– проведення комплексної оцінки застосування високоефективної когенерації (оновлюється кожні 5 років);
– проведення аналізу витрат і вигід потенціалу високоефективної когенерації для теплогенеруючих об’єктів > 20 МВт;
– встановлення кваліфікаційних показників, яким мають відповідати високоефективні когенераційні установки;
– надання гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією.

Прийняття законопроекту сприятиме:

– перебудові діючих теплогенеруючих об’єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;

– підвищенню ефективності використання палива та зменшення споживання енергоресурсів, у тому числі газу, в суспільному виробництві.

Держенергоефективності висловлює щиру вдячність Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванні Климпуш-Цинцадзе за підтримку законопроекту.

Автор статті