Розпочав роботу Міжнародний фестиваль педагогічних інновацій

10На базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» вчора розпочався очний тур VІІI Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

З вітальним словом до присутніх звернувся Валерій Данилевський, який відзначив освітянські традиції Черкащини: «Черкащина завжди славилася й освітянськими традиціями – пошуками нових шляхів розвитку та удосконалення освітньої галузі. Особливе місце в сучасній історії педагогіки України посідає ім’я нашого видатного земляка, директора всесвітньо відомої Сахнівської школи Корсунь-Шевченківського району, державного діяча, Народного Вчителя, академіка Олександра Антоновича Захаренка».

Також Валерій Вікторович означив сьогодення педагогічної інноватики області: «Без перебільшення можна сказати, що кожен із навчальних закладів області знаходиться у постійному пошуку нових шляхів підвищення фахової майстерності педагогічних кадрів, виховання, навчання та розвитку особистості школяра. Особливу увагу ми приділяємо організації дослідно-експериментальної роботи як пріоритетному чиннику модернізації регіональної системи освіти. На сьогодні в експериментальній роботі регіонального та всеукраїнського рівнів беруть участь 129 навчальних закладів, а це – кожна п’ята школа області».

1Водночас Валерій Данилевський наголосив, що освітяни Черкащини завжди готові до співпраці та обміну досвідом з колегами.

Доктор педагогічних наук, професор, в.о. директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Юрій Завалевський закцентував увагу присутніх на новаторській роботі освітян: «Слово інноватика сьогодні надзвичайно актуальне, адже без інновацій ми не можемо рухатися вперед. І ті вчителі, які займаються новаторською роботою, дивлячись в очі учням, розуміють, що діти хочуть більш цікавого, змістовного, сучасного навчання».

Для всіх присутніх також лунали вітання з-за кордону: з Республіки Молдови, Республіки Білорусь, США.

24Про хід і результати VIII Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій доповіла ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна: «Для участі у заочній частині фестивалю надійшло 286 робіт із 22 областей України, а також Білорусі, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови та Польщі за номінаціями: «Інновації у сфері дошкільної освіти»; «Інновації в організації навчально-виховного процесу в загальноосвітньому та позашкільному навчальних закладах»; «Інновації в управлінні загальноосвітніми навчальними закладами»; «Інновації у неперервному розвитку професійної компетентності педагогічного працівника».

Відповідно до рішення журі Фестивалю, переможцями визначено 105 учасників, які представили найкращі роботи, що презентують результати досліджень сучасного змісту освіти, авторські методики, технології, інноваційні методи та форми роботи, моделі навчального та виховного процесів, управлінської діяльності.

Зміст і тематика представлених на фестиваль творчих доробків засвідчив, що інноваційний пошук педагогів пов’язаний з актуальними питаннями навчально-виховної та управлінської діяльності, а також підвищення професійної майстерності педагогічних працівників».

23На завершення заходу відбулося нагородження переможців VІІI Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, яким дипломи вручили доктор Інституту проблем виховання НАПН України Іван Бех та Юрій Завалевський.

Родзинкою VІІI Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій стала наукова студія Івана Беха на тему «Виховна гуманістична парадигма в освітній практиці».

У продовження роботи фестивалю для його учасників відбулися науково-методичні студії «Лялькотехніка  моральному вихованні дошкільників», «Життєзнавство в сучасній школі: від теорії до практики», «Електронна наочність для початкової школи» та майстер-класи «Технологія зцілювальних дотиків», «Методика компетентнісного навчання на засадах музикотерапевтичної педагогіки Піснезнайка».

Закриття та підведення підсумків VІІI Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій відбудеться сьогодні.

Автор статті