Розпочала роботу І Всеукраїнська конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

2На базі КЗ «Черкаський обласний Центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» сьогодні розпочала роботу дводенна Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Конференція організована управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Черкаським обласним Центром туризму, краєзнавства і екскурсії учнівської молоді Черкаської обласної ради за сприяння Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У заході беруть участь 14 делегацій з 12 областей України та пошуковці 15 районів і 4 міст Черкащини.

«Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», – ці слова Василя Симоненка стали головним епіграфом проведення конференції, адже ключовими її завданнями є здобуття учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворення на землях сучасної України, пошук шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української державності.

Відкриваючи урочисту частину конференції, Олександра Фігура, директор ЧОЦТКЕУМ ЧОР, відзначила згуртованість пошуковців всієї України, які з’їхалися з різних областей.

9Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль відзначив важливість роботи пошуковців у світлі незаангажованого переосмислення та вивчення української державності: «У ці роки для нас з’явилася можливість вивчати ті сторінки історії, ті постаті державотворчих процесів, які протягом багатьох років подавалися по-іншому. Сила української нації полягає у тому, що ми розуміємо, що живемо на своїй Богом даній землі».

– Переконаний, що історія повторюється: нас можна завоювати територіально, але неможливо скорити духовно. Ми маємо право на свою державу, – наголосив Віталій Володимирович.

Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна, вітаючи учасників конференції і, зокрема, гостей Черкащини, висловила сподівання, що відвідавши землю Богдана і Тараса вони будуть приїжджати сюди знову, адже тут завжди знайдуть друзів, однодумців, патріотів України, з якими буде цікаво обмінятися новими знаннями, досвідом дослідницько-пошукової роботи.

Запрошені поважні гості Наталія Савченко, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Дмитро Омельченко, член Правління Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, приєдналися до привітань на адресу учасників конференції та побажали їм плідної роботи.

Яскравим акордом урочистості стали виступи юних дарувань Черкащини.

4На секційних засідання юні пошуковці обговорили державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи. Також працювали за напрямком «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності» та «Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури».

Розважальною частиною першого дня проведення конференції стала екскурсії пам’ятними місцями обласного центру.

 За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті