Росія має понести відповідальність за злочини, скоєні в окупованому нею Криму, – Президент

a7e82349717df3d00e89fda8a1f12634_1511452294_extra_largeРосія має понести відповідальність за всі злочини, скоєні нею на окупованому півострові та проти кримськотатарського народу, заявив Президент Петро Порошенко журналістам після зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Про це інформують на офіційному інтернет-представництві Глави держави.

– Ми не збираємося з цим миритися. Росія має нести відповідальність за ці жахливі кроки, – наголосив Глава Української держави.

Петро Порошенко зазначив, що поінформував Дональда Туска про події, які відбувалися сьогодні на півострові – чергові обшуки у кримськотатарських активістів та їх затримання. А також, про смерть однієї з почесних активісток кримських татар – ветерана кримськотатарського національного руху 82-ї річної Веджіє Кашка, яка загинула під час цих подій.

– Я поінформував про жахливі події, які сьогодні відбулися в Криму, коли під час обшуків, тиску і затримання кримськотатарських активістів активістка, яка має дуже важливу історію захисту інтересів кримськотатарського народу, під час затримання померла, – сказав Президент.

Глава держави переконаний, що єдиним способом захистити і звільнити кримськотатарських патріотів від знущань окупантів буде повернення Криму до складу України. «Хочу наголосити, що єдиною формою захисту кримськотатарського народу є звільнення Криму від окупації», – резюмував Петро Порошенко.

Автор статті