Робимо все можливе для запровадження ЄС безвізового режиму для українців, – Президент

576c58bd8f3966e62b5d93c6aecec60b_1479126042_extra_largeПрезидент Петро Порошенко наголошує, що Україна повністю виконала всі критерії для отримання безвізового режиму з Євросоюзом. Про це інформують на офіційному інтернет-представництві Перзидента України.

– Ми впровадили 144 реформи схвалені Спеціальною Оціночною Місією ЄС. Тому зараз ми маємо прискорити надання безвізового режиму для українських громадян, – сказав Перо Порошенко на прес–конференції у Стокгольмі в рамках офіційного візиту до Королівства Швеція.

Глава держави подякував, шведським партнерам за сильну підтримку цією позиції.

Президент зазначив, що переговори з керівниками країн членів ЄС, очільниками Єврокомісії та Європейської Ради давали всі підстави для оптимізму щодо запровадження безвізового режиму, відповідаючи на питання щодо очікувань від майбутнього саміту Україна-ЄС.

– На сьогоднішній день дійсно є питання, які абсолютно ніяк не пов’язані з Україною, наприклад механізм призупинення безвізового режиму, коли інституціональні дискусії ведуться між Європейською комісією і Радою. Ми неодноразово отримували і, думаю, це буде підтверджено найближчим часом – абсолютно тверду позицію всіх європейських країн, що Україна виконала всі умови і зробила все, що мала зробити, – наголосив Глава держави.

За його словами, Україна зараз потребує рішення Європейського парламенту щодо цього питання. Президент додав, що керівництво найбільших груп ЄП чітко заявило про підтримку безвізового режиму.

– На сьогоднішній день треба просто знайти ту формулу, яка дозволить нам продемонструвати прогрес. Дуже сподіваюсь, що це трапиться до засідання саміту Україна-ЄС. Ми все ще маємо цю надію і я буду робити все можливе для того, щоб це забезпечити, – сказав Петро Порошенко.

Автор статті