Роботодавці Черкащини підбили підсумки роботи

???????????????????????????????Зменшення заборгованості на підприємствах області, підвищення середнього рівня заробітної плати, зниження ЄСВ. Цих та інших зрушень вдалося досягти роботодавцям спільно з владою за останній період.

У ході звітної конференції голова обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков окреслив основні напрацювання. Він зазначив, що робота з реалізації тристоронньої регіональної угоди, що була підписана однією з перших в Україні між владою, роботодавцями та профспілками, продовжується.

– Пріоритетними залишаються стратегічні цілі Угоди, – сказав Борис Сергійович, – зокрема щодо соціально-економічного розвитку Черкащини, з урахуванням вдосконалення соціально-трудових відносин, забезпечення продуктивної зайнятості, оплати та охорони праці, соціального захисту та реалізації соціальних прав і гарантій працюючих регіону. Робимо справу спільно – влада, бізнес, профспілки, що свідчить про високий рівень партнерських стосунків.

???????????????????????????????Керівник організації поінформував про позитивну динаміку зниження заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, активну співпрацю з центрами зайнятості, також навчальними закладами, зокрема професійно-технічними, з метою підготовки кваліфікованих кадрів, А ще – про підвищення середнього рівня заробітної плати на підприємствах області,  зниження ЄСВ на 20%, утвердження нової методології розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж на підприємствах, зниження до 70 % розміру орендної ставки за використання державної власності, скорочення кількості видів перевірок тощо.

Водночас Борис Райков наголосив на тому, що наразі вже напрацьовано ряд питань, над вирішенням яких варто працювати. Це і легалізації бізнесу, функціонування підприємств, що працюють на єдиному податку та ін.

– Одним із головних досягнень Федерації, – каже Борис Райков, – є розроблений протягом року конкретний план модернізації України, що є дорожньою картою виходу держави з кризи. Сподіваємося, в перспективі цей документ матиме схвальну оцінку.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль сказав про те, що Черкащина, як і вся країна, поступово стабілізує соціально-економічний стан. Утім не можна забувати, що держава перебуває у стані війни ось вже третій рік.

???????????????????????????????– І при цьому нам вдається поетапно запроваджувати реформи, – наголосив Віталій Володимирович, звернувшись до підприємців. – Дехто лише промовляє гасла, а ви, проявляючи справжній патріотизм, зберігаєте робочі місця, створюєте нові, допомагаєте посилити воєнно-промисловий комплекс України, відгукуєтесь на всі звернення обласної влади, військових структур, добровольчих батальйонів. Завдання ж влади – формувати прозорі механізми для залучення інвестицій до регіону. Відтак працюємо над спрощенням процесу реєстрації бізнесу, дозвільних процедур, створюємо умови для відкриття інвестиційних майданчиків з метою залучення інвесторів. Працюватимемо й надалі в такому ключі співпраці.

 

Автор статті