Робота на майбутнє: на Черкащині дали старт регіональному семінару для молодих лідерів

???????????????????????????????Молодих та амбіційних політиків нової європейської генерації навчатимуть упродовж декількох днів у Черкасах на регіональному семінарі «Лідери Східного партнерства для змін». Це шості, заключні, навчання для політичних та громадських лідерів. Про цілі та завдання навчань, а також важливість співпраці України, Грузії та Молдови говорили сьогодні під час прес-конференції в ОДА.

У червні цього року Український інститут міжнародної політики за підтримки Фонду ім. Конрада Аденауера спільно з Фундацією Едуарда Фрея розпочав проект для представників політичних партій та громадських лідерів з 3-х країн Східного партнерства: України, Грузії та Молдови. Він складається з шести регіональних семінарів. Підбиватимуть підсумки цих навчать та ділитимуться спільними напрацюваннями на Міжнародному регіональному форумі «Лідери Східного партнерства для змін», що відбудеться у Києві навесні 2017 року.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????Заключний семінар, який сьогодні стартував в Черкасах, об’єднає активну молодь з Полтавщини, Кіровоградщини, Сумщини та нашого регіону. Йому передували навчання в Івано-Франківську, Львові, Одесі, Дніпрі та Києві.

Україна, Грузія та Молдова були відібрані не випадково для участі у проекті. Це ті три країни із держав Східного партнерства, які перейшли на вищий щабель інтеграції з Європою, вже мають угоди про асоціацію та перебувають за крок до безвізового режиму, говорить заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

???????????????????????????????– Програма ЄС Східне партнерство надзвичайно цінний формат взаємодії пострадянських країн з Євросоюзом, – зазначає заступник очільника області. – ЄС же надійний партнер на довгу перспективу. Ми всі хочемо швидких змін, але нам треба мати стратегічне терпіння. Наше парнерство прогресуватиме крок за кроком, а це означає реальний прогрес у торгівлі, мобільності і реформах. Безумовно, проблемні моменти існують, але ми рухаємося уперед. Радий, що саме наша область приймає заключний регіональний семінар. Він має стати цікавим заходом для свідомої молоді задля обміну досвідом з метою поглиблення співпраці в різних сферах.

Представник Фундації Едуарда Фрея пан Жан Малдер стверджує, що такі регіональні семінари сприятимуть розширенню можливостей нового покоління політичних і громадянських лідерів, орієнтованих на реформи.

???????????????????????????????– Важливо слухати тих активних молодих людей, яких ми збираємо на цих семінарах, а не лише дослухатися до повідомлень офіційних структур, – говорить Жан Мадлер. – Політичний популізм, що нині став частим явищем у нашому суспільстві, та корупція – це ті основні причини, чому Фундація Едуарда Фрея допомагає Україні та іншим державам такими семінарами боротися з викликами, що перед ними постають. Перш за все, хочемо допомагати країнам у глобальному вимірі розвивати свою демократію, забезпечувати належний доступ до вільних виборів. Крім того, це інвестиція у нашу молодь. І тоді матимемо конкретні результати у майбутньому.

Пан Мадлер переконаний, що ці семінари допоможуть молодим лідерам напрацювати знайомства, поділитися своїм баченням проблем та викликів, які стоять перед країнами, визначитися зі спільними діями для їх подолання.

 

Автор статті