Робоча група з протидії браконьєрству вже узгоджує графік роботи

3Із браконьєрством на Черкащині боротимуться комплексно та на всіх фронтах. До кінця тижня тут розроблять план-графік чергувань нещодавно створеної робочої групи. Таке завдання дав заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко на нараді.

Уже 1 квітня на водоймах області розпочинається нерест. Контролюючі органи спільно з активістами найперше протидіятимуть незаконному вилову риби. Пильнуватимуть також шляхи її транспортування та місця продажу. Окрім того, реагуватимуть на повідомлення про ймовірне незаконне вирубування лісів і видобуток корисних копалин. Для цього в обласній робочій групі створять спеціальні підгрупи.

2– Члени обласної робочої групи нададуть пропозиції кандидатів до цих підгруп, – пояснює заступник обласного керманича. – Це стосується як активістів, так і правоохоронних органів. Згодом ми розробимо карту того, як вони будуть взаємодіяти між собою і хто буде в них координаторами.

Так, члени підгрупи з протидії незаконному вилову риби посилено патрулюватимуть у Золотоніському, Чорнобаївському, Канівському, Чигиринському та Черкаському районах. В останньому вже активно діє місцева робоча група та координаційний штаб із протидії незаконному вилову риби.

1– У межах області ми провели моніторинг водосховища та виявили проблемні місця, де є найчастіше «браконьєрять», – пояснює керівник представництва всеукраїнської громадської організації «Громада рибалок України» у Черкаській і Полтавській областях В’ячеслав Ходченко. – Відзначу, що чи не основною проблемою лишається браконьєрство в урочищі «Чорна яма» в Липівському орнітологічному заказнику.

Нагадаємо, робочу групу з протидії браконьєрству на Черкащині створити наприкінці лютого.

Автор статті