Ректори обговорили напрямки реформи в галузі освіти

на_голлЗасідання обласної підсумкової ради ректорів ВНЗ Черкащини І-IV рівнів акредитації відбулося на базі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. До участі у роботі долучилися заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко.

2Відкрив захід Віталій Коваль, який відзначив необхідність та перспективність співпраці навчальних закладів області з роботодавцями. У цьому аспекті Віталій Володимирович закцентував увагу присутніх на підписаному в жовтні Меморандумі між Державним концерном «Укроборонпром» та облдержадміністрацією щодо розширення співробітництва з підприємствами області у рамках виконання державного оборонного замовлення та програм соціально-економічного розвитку. Нагадаємо, що в кінці жовтня за ініціативи облдержадміністрації відбулася зустріч керівників професійно-технічних, вищих навчальних закладів з представниками підприємств Черкащини, що є потенційними замовниками робітничих та інженерно-технічних кадрів.

Окремо Віталій Коваль підтримав ініціативу проведення патріотичного гуманітарного форуму з метою формування засад державної політики щодо патріотичного виховання.

На завершення свого виступу він нагадав вислів провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери, що лише той є патріотом, хто дієво, на власному прикладі, послідовно, щоденно робить українську справу. «Тож, давайте разом робити українську справу», – резюмував Віталій Коваль.

3Ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко зупинився на питанні виконання Стратегії національно-патріотичного виховання на 2016-2020 рр. Окремо Олександр Володимирович відзначив необхідність підвищення рівня національної ідентичності громадян: «Навіть в умовах глобалізації завжди виграє тільки згуртована, єдина нація. Самобутність нації визначає її майбутнє».

Також ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького визначив основні засади впровадження національно-патріотичного виховання, яке є, по суті, «реалізацією української національної ідеї, що ґрунтується на таких базових цінностях, як незалежність Української держави, українська мова, національна культура, прагнення до духовної єдності».

4Директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко прокоментувала поточне бюджетне законодавство, що регламентує обсяг та механізми фінансування вищих навчальних закладів.

Керівники вищих навчальних закладів активно долучилися до обговорення означених питань.

На завершення заходу учасники погодили план роботи ради ректорів на наступний рік.

Автор статті