Регіони отримають на розвиток житлово-комунальних підприємств 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку

5ffa3 лютого Парламент ратифікував Угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, яка дозволить залучити 400 млн. євро для модернізації житлово-комунального господарства в регіонах. Про це повідомляють в прес-службі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

Кошти підуть на фінансування регіональних проектів з відновлення міської інфраструктури, поліпшення енергоефективності комунальних підприємств, підвищення якості послуг для населення у середніх і великих містах України.

зубко– Реалізація Угоди дозволить підвищити енергоефективність та знизити витрати місцевих бюджетів на опалення шкіл, дитячих садочків, лікарень, покращити вуличне освітлення у містах, приділити належну увагу екологічним питанням, переробці побутових відходів, реконструювати систему центрального водопостачання, модернізувати системи теплозабезпечення тощо. Це заходи, які вплинуть на життя кожного українця, зроблять наші домівки теплішими, вулиці безпечнішими, а якість води кращою, – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Наразі Мінрегіон спільно з ЄІБ вивчає потреби місцевих громад і збирає всю необхідну інформацію від потенційних міст-учасників, щоб уже до кінця поточного року розпочати реалізацію проектів.

– Закликаю усіх міських голів зайняти активну позицію з цього питання, ми чекаємо від вас якісних пропозицій з втілення в життя таких проектів у ваших містах, – додав Геннадій Зубко.

Інвестиційна програма з ЄІБ передбачає безпрецедентні умови залучення «найдешевших і найдовших грошей». Загальний період погашення позики по проектам освітлення і поводження з побутовими відходами складає 15 років, модернізації постачання тепла –  22 роки, по проектам модернізації постачання води – 30 років. Більше того, канікули по виплаті кредиту сягатимуть до 8 років.

Нагадаємо, 23 липня 2015 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та Віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй підписали фінансову Угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком для фінансування проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» на суму 400 млн. євро.

Автор статті