Регіональні багатопрофільні центри професійної освіти – замість традиційних профосвітніх закладів

Створення таких центрів ініціює Міністерство освіти і науки України в рамках оптимізації закладів професійної освіти. За словами Міністра Сергія Квіта, регіональний профільний центр може об’єднати всі заклади професійної освіти, які є в певній області, залежно від її профілю. Їх може бути лише кілька десятків на всю Україну.IMG_0028

– Нині ми маємо в державі близько 1400 ПТУ, технікумів, які називаємо закладами професійної освіти, – зазначив Сергій Квіт під час всеукраїнської селекторної наради щодо оптимізації навчальних закладів. – Цифра є приблизною, оскільки значна кількість коледжів та технікумів стала частиною ВНЗ, деякі втратили зв’язок безпосередньо з ринком праці, сподіваючись на те, що їхні випускники стануть студентами університетів. Тож вони виконують, так би мовити, функцію профорієнтації для своїх університетів.

Окрім того, за словами Сергія Квіта, Міністерство запроваджує ще одну новацію в рамках загальної концепції децентралізації: «Прийняття важливих рішень повинне відбуватися на рівні області. Таким чином у регіонах створюватимуться обласні ради стейкхолдерів, серед яких будуть представники самих закладів освіти, місцевої влади, бізнесу, державних підприємств. Вони прийматимуть всі необхідні рішення з питань розвитку регіональних центрів, визначатимуть, які професії необхідні в області, які – ні, а які нові слід створити у подальшому.

– Черкащина нині вивчає питання щодо створення таких багатопрофільних центрів, – говорить заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. – Зважаючи на те, що наша область є сільськогосподарським регіоном, очевидно, один матиме таку спеціалізацію. Профільність іншого центру нам сьогодні диктує ринок праці – попит на робітничі професії. Зауважу також, що ми вивчатимемо перспективу і за іншими напрямами підготовки.

Автор статті