Реалізація обласної програми на місцях

0140-01-500x332У Ватутіному розпочали вакцинувати проти сказу та стерилізувати безпритульних тварин. Міська влада дала можливість волонтерам та небайдужим ватутінцям стерилізувати і вакцинувати тварин, якими вони опікуються, за рахунок міського бюджету.

– У нас не було можливості виділяти окреме приміщення для ветеринарних робіт та майданчик для утримання безпритульних тварин. Тому ми пішли іншим шляхом, – розповідає перший заступник міського голови м. Ватутіне Юрій Кубявка. – Виділили із міського бюджету кошти для оплати послуг ветеринарного лікаря, що вакцинує тварин та проводить стерилізацію методом, який не потребує тривалого утримання тварин до і після операції.  Тож тепер, відповідно до міської Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Ватутіне та с. Скаливатка гуманними методами на 2017-2020 роки, громадські організації, волонтери та небайдужі мешканці міста, можуть доставляти на стерилізацію до ветеринарної клініки ПП Притула безпритульних тварин, якими опікуються.

На місці проводитиметься облік тварин, їх фотофіксація, крім того, ветлікар вставлятиме бірки у вухо кожної вакцинованої та стерилізованої тварини, за якими їх потім легко буде ідентифікувати.

Для початкового етапу, ми розраховуємо провести стерилізацію і вакцинацію 50 тварин, а потому, проаналізувавши подальші потреби, на наступних сесіях міської ради виділяти нові кошти для вирішення проблеми безпритульних тварин.

Нагадаємо, торік у жовтні на сесії Черкаської обласної ради затверджено Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки.

Автор статті