Рада з національно-патріотичного виховання затвердила цьогорічний план роботи

8На базі Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля відбулось засідання ради з національно-патріотичного виховання. Долучилися й депутати обласної ради, представники національних, молодіжних та громадських рухів, науковці.

Рада затвердила план роботи на 2017 рік. Зокрема, присутніх поінформували про проведення низки фестивалів, що відбудуться влітку. Серед них: «VIRA FEST», «Холодний Яр – фестиваль нескореної нації», «ШеFest», військово-цивільний проект «Холодноярська Проща».7

Представники Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру – директор Олена Кудрявцева та провідний фахівець Максим Щербаков – представили актуальні стипендіальні програми та гранти, що сприяють реалізації української молоді в просторі європейського суспільства та розвитку самого суспільства. Серед актуальних нині можливостей – Програма Посольства США в Україні, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Програма ЄС – «Creative Europe», Британська рада в Україні, Платформа розвитку громад суспільства, Малі проекти Посольства Королівства Нідерландів – Матра-KAP, гранти Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Європейська молодіжна фундація. Про ці та інші можливості можна дізнатися на офіційному сайті та в соціальних спільнотах МРЦ.

Також члени ради обговорили питання організації та проведення національно-патріотичних ігор «Сокіл» («Джура»), «Котигорошко», змагань «Юних друзів прикордонників», діяльність козацьких класів у школах області.9

Голова ради Віталій Коваль доручив відповідним структурним підрозділам облдержадміністрації підготувати проект рішення обласної ради про внесення змін до Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді Черкаської області на 2017-2020 роки щодо Проекту «Холодноярська Проща». Також Віталій Володимирович порушив питання про закупівлю Молодіжним ресурсним центром військового спорядження для проведення національно-патріотичних ігор та наголосив на важливості проведення семінарів-тренінгів, які б навчали та спонукали черкащан до написання громадських проектів.

Автор статті