Рада МВФ підтримала нову програму для України, – Мінфін

19394450_303У Вашингтоні Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми – 3,9 млрд доларів.

Перший транш обсягом 1,4 млрд доларів має надійти в Україну до 25 грудня. Рішення про подальші транші прийматиметься в травні та в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.

Програма stand by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати низку викликів, зумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році та необхідністю забезпечення пікових виплат по зовнішньому боргу.

Разом із тим програма охоплюватиме цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції та подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

«МВФ – це якірний кредитор для інших офіційних кредиторів України, які вже зараз надають нам кредити на особливих умовах, недоступних на ринку. Кошти вже надходять в бюджет України і допомагають нам забезпечити макрофінансову стабільність – а це особливо важливо напередодні складного виборчого року», – сказала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Це – десята програма МВФ для України.

Зміни, які Україна має здійснити протягом дії програми, та структурні маяки, яких треба досягнути, прописані у Меморандумі, текст якого буде оприлюднений найближчим часом.

За інформацією Урядового порталу

Автор статті