Питання стихійної торгівлі вирішуватимуть наступного тижня в ОДА, – Сергій Овчаренко

IMG_8141Демонтаж місць стихійної торгівлі біля центрального ринку Черкас відтермінують до наступної середи. Тоді ж ініціативна група, до складу якої входитимуть торговці, представники патрульної поліції, обласної та міської влади, має вирішити питання стихійної торгівлі в обласному центрі.

Такої домовленості дійшли під час зустрічі заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Овчаренка та головного патрульного Вадима Лісничука з торговцями міста в ОДА.

– У приміщення адміністрації прийшло більше сотні осіб. Ще минулого тижня всі ЗМІ писали, що мерія домовилася зі стихійниками. Сьогодні вони говорять, що міська влада їх надурила. Мовляв, їм обіцяли облаштувати ярмарки, щоб вони там могли проводити торгівлю. Цього зроблено не було. Натомість зранку патрульна поліція почала знову їх ганяти. Люди пішли в міську раду, до них там ніхто не вийшов, тому вони прийшли до нас. Це мені один в один нагадує ситуацію з кіосками й іншими МАФами по місту. Коли не випрацювана адекватна стратегія на рівні міста, чіткі правила, то починаються конфлікти. І обласна влада традиційно стає буфером, – говорить обласний чиновник. –

За словами посадовця, наступного тижня в середу на засіданні ініціативної групи спільно мають напрацювати «дорожню карту» впорядкування торгівлі в Черкасах.

– Ми всі хочемо, що в нашому місті була упорядкована вулична торгівля, – зауважує заступник очільника області. – Але потрібно спочатку запропонувати реальну альтернативу, як це зроблено у Вінниці, тоді люди підуть із тротуарів. Окрім того, треба чітко прописати: коли й ким відбуватиметься демонтаж, куди торговці переїжджатимуть і в які терміни. Словом, комплексно вирішувати проблему стихійної торгівлі, а не так, як зараз.

Автор статті