Питання попередження виникнення пожеж у природних екосистемах – на контролі

???????????????????????????????

З метою попередження виникнення пожеж у природних екосистемах області, зокрема на торфовищах, в обласній адміністрації провели засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Голова комісії, заступник очільника області Віталій Коваль зазначив, що протягом пожежонебезпечного періоду 2015 року кількість пожеж у природних екосистемах країни збільшилась в 1,7 раза, зокрема на торфовищах – у 4,5 рази, а площа – у 9,1 раза.

За словами першого заступника начальника управління ДСНС в Черкаській області Сергія Озерана, така ситуація виникає через висихання покладів торфу внаслідок зниження рівнів підземних вод у заплавах малих річок і на прирічкових територіях. Окрім того, причиною збільшення кількості пожеж є випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною рослинністю, її залишків на землях сільськогосподарського призначення.

– Основною ж причиною зростання їх кількості та негативних наслідків цього, – сказав Сергій Озеран, – є утримання власниками земельних ділянок і торфовищ в неналежному протипожежному стані, невиконання заходів, передбачених комплексним планом дій щодо захисту лісів, торф’яників та сільгоспугідь у 2015 році, недотримання правил пожежної безпеки. При цьому ДСНС спільно з Держлісагентством і місцевими органами влади вимушені витрачати значні матеріальні ресурси для гасіння пожеж у природних екосистемах.

Керівник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань зауважив: «Дефіцит опадів в області, що утримується з початку липня цього року, є ще однією причиною виникнення таких надзвичайних ситуацій. Адже за період із липня до 16 листопада в середньому випало 150 мм опадів, при нормі 240 мм, – сказав Віталій Станіславович. – Однак вже сьогодні ситуація змінилась і до 25 листопада майже по всіх територіях йтимуть дощі та знизиться температурний фон».

Таким чином, із метою попередження виникнення пожеж, за результатами засідання, вирішено посилити контроль за станом залягання покладів торфу шляхом постійних патрулювань та рейдів, провести відповідну роботу з сільгоспвиробниками та орендаторами щодо заборони випалювання стерні та пожнивних решток, вжити заходів щодо встановлення та притягнення до відповідальності винних у спалюванні стерні та сінокосів, також  передбачити виділення коштів у місцевих бюджетах на наступний рік для фінансування заходів щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Автор статті