П’ять ініціативних груп з Корсунщини подали анкети-заявки до проекту з розвитку кооперації

photo

Ініціативні групи з сіл Селище, Черепин, Завадівка, Петрушки та Сухини Корсунь-Шевченківського району подали свої анкети-заявки до проекту з розвитку кооперації, що реалізується Департаментом агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації. Про це повідомляють в Корсунь-Шевченківській РДА.

Проект «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів»  фінансує Європейський Союз у рамках програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Тож, отримавши інформацію на семінарі 26 серпня 2015 року, що проходив в Корсунь-Шевченківській райдержадміністрації, сільські мешканці району вирішили спробувати отримати підтримку від проекту з розвитку кооперації. Чотири ініціативні групи вирішили спробувати створити обслуговуючий кооператив з вирощування кролів, ще одна ініціативна група вирішила займатися сушінням фруктів.

Керівник проекту Валерій Бегменко зазначає, що одне з основних завдань реалізації проекту – зменшення рівня безробіття на селі за рахунок створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання їм матеріально-технічної підтримки. Заступник керівника проекту з навчальної роботи Анатолій Рекун проінформував, що до Департаменту на сьогодні надійшло вже 5 анкет від ініціативних груп мешканців Корсунь-Шевченківського району.

Вартість проекту – 617 137,30 євро. Внесок ЄС – 79,97% від загальної вартості проекту та становить 491 925,30 євро,  а 20% витрат покривається за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів (30% та 70% відповідно).

Проект стартував у січні цього року та буде тривати 30 місяців.

Партнери проекту – Черкаська обласна рада та Ресурсний центр «АНГО». Проектом передбачено створення комунального підприємства «Регіональний навчально-практичний центр розвитку багатофункціональних кооперативів». Першочерговою ціллю Центру розвитку буде розведення племінного поголів’я кролів з послідуючою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам з метою поширення в області кооперативного руху та збільшення робочих місць на селі.

У Центрі розвитку новостворені та діючі кооперативи будуть отримувати юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший супровід своєї господарської діяльності.

Окрім розвитку кролівництва підтримуються також й інші напрямки діяльності кооперативів, серед них – молочарство, ягідництво та ін.  Передбачено передачу у безкоштовне користування кооперативам міні- ферми для кролів та племінне поголів’я кролів, фруктові сушарки, танки для охолодження молока, саджанці плодово-ягідних рослин (смородина, малина, аґрус, суниця та ін.).

Автор статті