Пряма мова. Юрій Ткаченко про нові проекти

12922403_1040659409326983_486829360_o

про нове виробництво

Підприємство з перероблення сої запрацювало на Маньківщині. Компанія-інвестор обрала для розміщення його потужностей саме Черкащину з-поміж інших областей. За сприятливий інвестклімат!

Нове виробництво розташувалося на території Потаського хлібоприймального підприємства. Уже запустили першу лінію з перероблення сої. А це – 15 нових робочих місць і 4 млн грн інвестицій в економіку району. Далі – буде!

Відкриття виробничих потужностей із перероблення сої важливе. В області за останні роки збільшилися площі посівів сої. Цьогоріч їх близько 120 тис. га. І важливо, щоби товарну сою ми не лише продавали, як переважно нині, а й переробляли на території області. Бо це – робочі місця для наших людей, це податки, це розвиток територій. Нагадаю, що залучення інвестицій – незмінний пріоритет нашої роботи.

про мотивацію для лікарів

 Думаю, ви не раз чули про брак кадрів у наших медзакладах. Так от: у Маньківці показують приклад, як мотивувати молодих фахівців приїздити туди на роботу.

У молодих лікарів центральної районної лікарні на минулому тижні було новосілля. Новий багатоквартирний будинок у Маньківці – результат спільної роботи. Раніше там був гуртожиток (а до того різні відділення лікарні). Реконструювати його під житловий будинок розпочали ще 5 років тому. Надалі проект «заморозили». Торік ми це виправили, подавши його на фінансування з Держфонду регіонального розвитку України. А також залучили кошти місцевих бюджетів.

До речі, за останні кілька років це вже другий будинок для медпрацівників цієї районної лікарні.

про нову якість допомоги

 Коли європейські стандарти в усьому – від ремонту до оснащення.  Це я про новий пункт невідкладної медичної допомоги в Уманській міській лікарні. Тепер решті є на кого рівнятися.

Цей проект – результат партнерства влади й Ізраїльського агентства з розвитку міжнародного співробітництва MASHAV при Міністерстві закордонних справ Держави Ізраїль. Особлива подяка Надзвичайному та Повноважному Послу Держави Ізраїль в Україні Еліаву Бєлоцерковські, з яким маємо гарні стосунки.

Усе обладнання – подароване агентством MASHAV. Із ремонтом пункту активно допомагали місцеві підприємці. Сприяли втіленню проекту також наші «уманські» нардепи Максим Поляков і Антон Яценко.

Що важливо – в межах співпраці уманські лікарі пройшли навчання в їхніх ізраїльських колег. Знаю, що золотоніські владці з лікарями вже збираються «в гості» до уманчан – переймати досвід.

про сервісну службу

Якось будучи у Смілі, я без попередження заїхав до Центру з надання адміністративних послуг. Враження було двояке: з одного боку, усе більш-менш працює, з іншого – умови далеко не найкращі, перелік послуг «шкутильгав». Але найголовніше – це не була повноцінна сервісна служба для громадян, якою має бути ЦНАП. Тоді з місцевою владою ми вирішили зробити пілотний проект – як приклад для решти.  Чому повноцінна робота таких центрів важлива? Тому що це – ефективний механізм боротьби з корупцією. Ризики виникають там, де є прямий контакт чиновника та громадянина.

Оновлений Смілянський ЦНАП облаштували на умовах співфінансування з обласного та міського бюджетів. Попереду ще багато роботи, але старт хороший. Тепер головні завдання – максимально налагодити роботу центру, активно впроваджувати електронізацію послуг, а місцевій владі слід подбати про мотивацію для адміністраторів. Цей ЦНАП у Смілі має стати прикладом для решти міст і районів.

Автор статті