ПРЯМА МОВА. Юрій Ткаченко про «Черкасиобленерго»

НКРЕКП_3– Питання «Черкасиобленерго» розглядали напередодні на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Узяв у ньому участь разом із нашими нардепами Сергієм Рудиком і Антоном Яценком, заступником голови облради Вадимом Гайовичем, депутатами від фракцій облради. Перемовини були вкрай напружені.

ЩО МАЄМО. П’ятий місяць працівники ПАТ «Черкасиобленерго» не отримують зарплату. Колектив оголосив страйк. А це – щоденна загроза для енергопостачання області. Попередній менеджмент компанії під слідством – звинувачення в розкраданні коштів.

«Черкасиобленерго» завинило ДП «Енергоринок» понад 600 млн грн. Через це держрегулятор встановив для «Черкасиобленерго» нульовий алгоритм розрахунку, за яким на користь «Енергоринку» йдуть усі кошти, зібрані енергокомпанією. Найбільший боржник самого «Черкасиобленерго» – ПАТ «Азот», що зараз не працює.

НКРЕКП_2ЩО ВЖЕ ЗРОБИЛИ. Зменшили екоброню для «Азоту» (тобто мінімальний рівень споживання електроенергії, що забезпечує передумови для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій). Такою була вимога НКРЕКП для перегляду алгоритму розрахунку. Підготовлені проекти угод про реструктуризацію боргу «Азоту».

ЩО ВИРІШЕНО НА ЗАСІДАННІ НКРЕКП. Із найголовнішого. Кошти, сплачені «Азотом», надходитимуть на поточний рахунок «Черкасиобленерго», а далі на виплату зарплати енергетикам.

Цей механізм запрацює, якщо запрацює сам «Азот». Найближчим часом матиму зустріч із його керівництвом. Оптимізму додає той факт, що Уряд відновив антидемпінгові мита на російські добрива. Це має посприяти запуску заводу.

Автор статті