Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

DSC09242

  • про наповнення бюджетів

Питання виведення зарплати з «тіні» та легалізації зайнятості населення залишаються пріоритетними на Черкащині. Без цього ми ніколи не матимемо достатньо коштів на розвиток наших міст і сіл, а також на решту потреб. Я дякую роботодавцям, які це розуміють.

За шість місяців цього року ми наростили рівень доходів до бюджетів усіх рівнів на понад мільярд гривень (+38%), як рівняти до аналогічного періоду минулого року. Затверджені завдання виконали всі місцеві бюджети.

Однак ми маємо резерви, що дозволяють мати ще більші надходження. Це і підвищення рівня зарплати, і збільшення надходжень ПДФО за рахунок підвищення розміру орендної плати за земельні паї. Також є резерви з надходжень плати за землю. Тобто можливості є! Треба лише комплексно працювати на результат. Цього я і вимагаю від владців на місцях, а також усіх профільних служб.

  • про газову незалежність

Черкащина тримає курс на енергонезалежність. За останні два роки ми скоротили споживання газу майже вполовину. І надалі дотримуватимемося визначеного пріоритету. Особливо це стосується закладів освіти й охорони здоров’я.

Також закликаю всіх черкащан активніше користуватися можливостями від держави. Мовлю про «теплі» кредити – вигідні, передовсім, для вас. Бо держава частково компенсує «тіло» таких кредитів. За два роки на Черкащині уповноважені банки видали фізичним особам, ОСББ і ЖБК таких позичок на майже 97 млн грн. За ці кошти вони закуповують «негазові» котли й інше енергоефективне обладнання та матеріали. Детальніше про все можна дізнатися в ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ АБ «Укргазбанк» і «Державний експортно-імпортний банк України» («Укрексімбанк»).

Водночас райдержадміністрації та міськвиконкоми, і це завдання я дав на понеділковій колегії, мають подбати про виконання місцевих програм підвищення енергоефективності в частині відшкодування населенню частки відсоткової ставки за такими кредитами.

  • про кооперативи на селі

У селі Половинчик на Монастирищині нещодавно запрацював черговий сільськогосподарський обслуговувальний кооператив. Його створили там за підтримки спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Це – перший крок до відновлення молокопереробного виробництва в районі. Такий кооператив не лише створює нові робочі місця, а дозволить забезпечувати якісною, а головне – місцевою, продукцією тамтешні заклади соціальної сфери.

Нагадаю, Черкащина – в четвірці областей, де впроваджують міжнародні проекти на селі. Просто зараз ми реалізуємо два масштабні – це спільний проект ЄС та ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та проект ЄС «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів на Черкащині».

Автор статті